Kontranapad Sutjeske. RaÅ”ević je vukao kontru, da bi Arbinja uz pomoć odbrane domaćina pogodio za 1:2.
72.'
Lopta ubačena sa desne strane iz slobodnog udarca, Arbinja najvisi u skoku i poravnao je na 1:1.
50.'
Å ut na gol
Nikola BjeloÅ” je prevario golmana gostiju ,ali se nije odlučio na Å”ut već proigravanje saigrača. Bioje to Avdalovič, ali su ga blokirali gosti.
44.'
Žuti karton
Dejan BjeloÅ”.
39.'
Nikola BjeloÅ” je izveo odlično korner,a Amar BeÅ”irević loptu glavom Å”alje u mrežu.
30.'
Korner
Nakon kornera dobar pokupaj Avdaloviča, golman je Ŕalje u korner.
29.'
Å ut na gol
Udarac Dejana BjeloŔa, ali joŔ jdnom brani golman Sutjeskw.
23.'
Å ut na gol
Nakon dobrog ubacivanja sa lijeve strane Dejan BjeloŔ tuče glavom, a golman brani,
Postava
Borna Iličić(G) , Slobodan Vučinić , Milan Muminović , Amar BeÅ”irević , Goran Popović , Adel Ajkunić , Nikola BjeloÅ” , Mladen Perović , Đorđe Avdalović , Dejan BjeloÅ” , Aleksandar PuÅ”ara (K), DOMAĆI TIM - REZERVE Nino Nedžibović(G) , Nikola Baban , Lazar Babić , Srđan Mitrić , Jovan Bokić , Vladan Mandić , Luka Asentić ,
Postava
MiloÅ” Pajević(G) , Filip Filipović (K), Dejan RaÅ”ević , Đorđe Okuka , Đorđe Milutinović , Bojan Mihajlović , Ognjen Pljevaljčić , Nikola Danilović , Aleksa Stajić , Dejan Mojović , Stefan Arbinja , GOSTUJUĆI TIM - REZERVE BoÅ”ko Radović(G) , Marko Ivanović , Dragan Pavlović , Milan Vladičić , Ognjen Mojović ,
Arbinja sruŔio ''svoje'' (video)

Slavija - Sutjeska 1:2

Ā

Ā

Gosti iz Foče su zasluženo proŔli u naredni krug Kupa Republike Srpske. Imali su u svojim redovima viŔe raspoloženih igrača, a blistao je doskoraŔnji napadač Slavije, sada Ŕpic Sutjeske Stefan Arbinja.

On je sa dva pogotka napravio , uz pomoć saigrača kompletan rezultatski preokret, jer je prvi dio pripao Slaviji.

Imali su u tih prvih 45 minuta igrači Bojana Regoje viÅ”e loptu u svom posjedu. Napadali, tražili prilike za pogodak, ali se Sutjeska odlično branila, a u defanzivi je carovao neprelazni Mihajlović. On je praktično sve Å”to je i ''mirisalo'' na opasnot na vrijeme zaustavljao.

Ipak niÅ”ta nije mogao u 30 minuti. Izveden je korner, a mladi Đorđe Avdalović probao atraktivno da matira Pajevića. Golman Sutjeske je loptu izbio u korner,aĀ  nakon ubacivanja Nikole BjeloÅ”a najbolji u skoku je bio BeÅ”irević i lagano glavom loptu poslao iza leđa nemoćnog Pajevića.

Imala je Slavija nekoliko minuta kasnije idealnu priliku i da rijeÅ”i meč. Nikola BjeloÅ” je izbio sam pred čuvara mreže Sutjeske, lagano ga prevario, ali mu je lopta malo pobjegla u stranu, pa se N. BjeloÅ” odlučio na asistenciju ka Ajkuniću. Njega su gosti izblokirali I Å”ansa je ostala neiskoriŔćena.

Tokom prvog poluvremena u Istočnom Sarajevu je padala jaka kiŔa, pa se teren pretvorio u kaljugu. Bolje su se u toj situaciji snaŔli gosti.

Već u 49. minuti nakon odlično izvedenog slobodnog udarca, najviÅ”i u skoku je bio Arbinja i poravnao je rezultat. Nije želio da slavi pogodaka.

Nakon tog gola igra se joÅ” viÅ”e rasplamsala, ali je bilo po barama I blatu teÅ”ko igrati. Ipak, u 73. minuti vidjeli smo kontru Sutjeske. Upravo su bare zasmetala igračima Slavije da izbace loptu, to je iskoristio Dejan RaÅ”ević, stuÅ”tio se po desnom krilu u poslao loptu ka Arbinji. Jedan igrač Slavije je uspio je da je malo okrzne i poÅ”alje ka svom golmanu. Ovaj je intervenisao , ali samo kratko loptu odbio ka Arbinji kome nije bilo teÅ”ko da postigne drugi gol.

Do kraja utakmice domaći su imali nekoliko situacija za bolje zavrÅ”etak napada, ali nisu imali mira u toj zavrÅ”nici i Sutjeska je slavila sa 1:2.

Slavija ā€“ Sutjeska 1:2 (1:0)

Stadion:Ā SRC 'Slavija'.Ā Gledalaca:Ā 150.Ā Sudija:Ā Vojislav Vuković (Brčko) 6 .Ā Strijelci:Ā Amar BeÅ”irević 30. (Slavija) ; Stefan Arbinja 49. 73. (Sutjeska)Ā  73..Ā Å½uti kartoni:Ā Dejan BjeloÅ” 40', Milan Muminović 62', (FK Slavija); Aleksa Stajić 54. (Sutjeska)

Slavija : Iličić 6 , Slobodan Vučinić 6 Ā (od 46. Ā Baban 6 ), Muminović6 Ā , BeÅ”irević 6 Ā , Ā Popović 6 ,Ajkunić (od 76. Bokić), N. BjeloÅ” 6 Ā (od 76. Mandić), Perović 6 , Avdalović 6 (od 62. Babić), D. BjeloÅ” 5,5 (od 46. Asentić),Ā  PuÅ”ara 6.
Ā

Sutjeska:Ā Pajević 6, Filipović 6,5Ā  , RaÅ”ević 7Ā  , Okuka 6,5 (od 90. Pavlović), Milutinović 7 , Mihajlović 7,5 Ā , Ā Pljevaljčić 6Ā  , Ā Danilović 6Ā  , Stajić (od 68. Mojović), Mojović 6 Ā (od 68.Ā  Ivanović), Arbinja 8.

Igrač utakmice: Stefan Arbinja 8 (Sutjeska)