Siti preskočio Arsenal

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Arsenal rezultatom 3:1 u zaostalom meču 12. kola Premijer lige.

Ova utakmica privlačila je veliku pažnju jer je faktički direktan obračun za titulu, jer se radi o duelu prvoplasirane i drugoplasirane ekipe.

Arsenal je ovim porazom sebi malo otežao stvari, ali i dalje imaju meč manje u odnosu na Siti od koga su upravo izgubili na svom terenu.

Kevin de BrujneĀ nije propustio poklon i donio je Sitiju vođsvo od 1:0 u 24. minutu.

U 40. minutu Ederson ruŔi Nketiju u kaznenom prostoru, pa samim tim pravi jedanaesterac i stvara ogromnu Ŕansu Arsenalu. Bukajo Saka nije imao problema da donese izjednačenje pa se na poluvrijeme otiŔlo sa nerijeŔenim rezultatom, 1:1.

Džek GriliÅ” je novo vođstvo Sitiju donio sredinom drugog poluvremena.

Pobjeda je overena samo deset minuta kasnije.

Tada su izabranici Pepa Gvardiole imali joŔ jednu fantastičnu akciju i Kevin de Brujne asistira Erlingu Halandu koji nije imao težak posao i zatresao mrežu Arsenala, 3:1.

Sa utakmicom viŔe i istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom, Mančester siti je sada preuzeo prvo mjesto na tabeli od Arsenala.