Prednost Borca se topi, treći remi 1:1 sa Sarajevom u sezoni

David Vuković strijelac za Borac FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Fudbaleri Borca odigrali su večeras na Olimpijskom stadionu Koševo protiv Sarajeva neriješeno – 1:1 i sada njihova prednost kao lidera u odnosu na drugoplasirani Zrinjski iznosi svega pet bodova, a do prije četiri kola Banjalučani su imali 12 bodova viška.

Sarajevo i Borac su odigrali treći prvenstveni meč ove sezone i završen je identičnim rezultatom kao i prethodna dva, a sastali su se i u četvrtfinalu Kupa u kojem je bio remi u Banjaluci – 0:0 i pobjeda Borca na Koševu službenim rezultatom.

Poveo je gorac golom fenomenalnog Davida Vukovića u 42. minutu, a izjednačio je Edin Julardžija u 50. U 90+4. minutu Borac je imao šansu za pobjedu promašio Jovan Nišić!

Sarajevo – Borac    1:1 (0:1)

Olimpiski stadion „Koševo“ u Sarajevu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Strijelci: 0:1 Vuković (42), 1:1 Julardžija (50). Žuti kartoni: Aničić, Mustafić, Buljubašić, Kjeremeh, Đuričković (Sarajevo), Kardona, Kvržić, Hrelja, Lukić (Borac).

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić, Čataković (od 87. Mehmedović), Kjeremeh (od 75. De Oliveira), Julardžija, Beganović, Soldo, Kapetanović (od 61. Duraković), Aničić, Đuričković, Mustafić (od 61. Hasić).

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Grahovac, Kardona, Vuković, Kvržić, Blagaić (od 78. Terzić), Nišić, Marčetić (od 46. Lukić), Hrelja.

Zvijezda 09 : Igman
Željezničar 2 : 0 Tuzla City