KKI Vrbas srušio Sarajevo

Ekipa KKI Vrbas FOTO: KKI Vrbas

Košarkaški klub invalida Vrbas ruši redom prepreke. Novi-stari šampioni BiH ovog puta su deklasirali 3K u Sarajevu i tako su došli do devete pobjede zadržavši maksimalan učinak.

Sve je bilo jasno nakon prvog dijela igre koju su gosti dobili sa 53:23. Sve su tada pogađali Banjalučani, a treba istaći da je Štimac ubacio dvije trojke. Vrbas je dominirao i u trećoj četvrtini u kojoj je u 27. minutu imao najveću prednost, 67:33. Potom su šansu dobili svi igrači i na kraju su Banjalučani slavili sa 88:61. Vlado Švraka dao je 33 poena od čega jednu trojku, Ante Štimac 28 i dvije trice, kod domaćih Elvir Purić postigao je 25 poena.

Do kraja Premijer lige KKI Vrbas odigraće meč sa Bosnom iz Zenice koji je zakazan za 12.maj.