Sloga i Goražde remizirali

Rukometaši Sloge i Goražda odigrali su neriješeno 33:33. Bodom na kraju mogu biti zadovoljni i jedni i drugi, jer su prebrinuli brige oko opstanka, pošto je Hercegovina poražena na svom terenu od Borca. Poznati su svi putnici u niži rang, uz Čelika koji je već ranije izbačen ispali su još Čapljina i Hercegovina iz Nevesinja.
Bila je ovo uzbudljiva i neizvjesna utakmica tokom cijelog meča. Najveća rednoat koju je Sloga iznosila je plus četiri. Gosti su u sedmom minutu imali vođstvo 4:3, a dva minuta kasnije i 5:4. A onda slijedi serija Sloge 4:0 za prelazak u vođstvo 8:5. Sa nova četiri gola u nizu Dobojlije u 21.minutu imaju prednost 12:8. Do odlaska na odmor Goraždani su zaigrali agresivnije i uspjeli su doći na minus jedan. Na odmor tim Dejana Vasilića odlazi s golom viška 17:16.
Cijelo drugo poluvrijeme igralo se uglavnom gol za gol. Maestralan je bio igrač Sloge Dario Đenadija, bio je prosto nezaustavljiv. Sloga je u početku drugog dijela držala dva gola preimućstva. U 33.minutu bilo je 21:19. Tri minuta kasnije gosti stižu do poravnanja 21:21. U 51.minutu Sloga je ponovo imala plus dva 24:22. Gosti se ne predaju i ubrzo ponovo dolaze do izjednačenja 25:25 (44.minut). Golovima Đenadije i Stankovića Sloga ponovo vodi 27:25. Od tada igra se gol za gol i Sloga održava stečenu prednost. U 57.minutu rezultat na semaforu glasio je 33:31. Goražde postiže dva gola u seriji za izjednačenje 33:33. Sloga je imala priliku za pobjedu u dva navrata u posljednjem minutu, ali nije realizovala udarce sa sedam metara. Prvo je promašio Jovan Todorović, a onda po isteku regularnog vremena sedmerac za Slogu izveo je Radoslav Stojanović koji je odbranio čuvar mreže gostiju Krsta Đerić.
Kao što smo već na početku teksta rekli što se tiče opstanka prije posljednjeg kola sve je riješeno. Novi šampion je Izviđač Agram. Siguran plasman u evropska takmičenja ostvario je Borac M:tel. Preostala dva učesnika znat će se po odigravanju posljednjeg kola, kao i nakon završnice Kupa Bosne i Hercegovine. Evropske planove Gračanice i Leotara može samo da poremeti Konjuh ukoliko osvoji kup.
Najefikasniji u redovima Sloge bili su maestralni Dario Đenadija sa 12 i Jovan Todorović sa 8 golova. Najzaslužniji za osvajanje boda za tim Goražda vrijednih opstanka je golman Krsta Đerić sa 14 odbrana, te nekadašnji i potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Elmir Građan sa 8 golova i nedavno upravo igrač Sloge Bogdan Nikolić sa 7 golova.

SLOGA - GORAŽDE 33:33 (17:16)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 60. Sudije: Elvir Hasić i Adnan Nurić (oba iz Gračanice). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga 5(3), Goražde 3(2). Isključenja: Sloga 0, Goražde 4 minuta. Diskvalifikacija (crveni karton): Kemal Fazlić (Goražde) u 60.minutu.
SLOGA: Milutin Bogdanović (7 odbrana), Jovan Todorović 8(3), Radomir Stojanović 3, Ilija Krajina, Stanko Stanković 6, Vladan Marković 2, Đorđe Ristić, Nikola Stjepanović 2, Dario Đenadija 12, Đorđe Radojčić, Rajko Maričić, Danilo Ristić, Andrej Lazić, Božidar Bajović (3 odbrane). Trener: Dejan Vasilić.
GORAŽDE: Salih Pleh, Vedad Čamo 1, Emsad Pušilo 1, Dragan Jelušić 4(1), Haris Jamak, Dinko Dedović 5, Petar Golubović 3, Sanel Hodžić, Salko Hamzić, Kemal Fazlić 4, Faris Hubanić, Krsta Đerić (14 odbrana, sedmerac), Bogdan Nikolić 7, Elmir Građan 8. Trener: Nermin Djana.

Krivaja : Sloga
Goražde 28 : 28 Sloboda
Izviđač 36 : 36 Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina