Borac tri koraka bliži tituli

Borac, Banja Luka / Foto: Vladimir Šutvić/Borac Sport

Fudbaleri Borca večeras su na svom terenu upisali pobjedu protiv Posušja u susretu 28. kola VVin lige BiH, a konačan rezultat ovog susreta je glasio 1:0

Od samog starta utakmice je Borac imao i kontrolisao posjed, a prvu pravu priliku su Banjalučani zabilježili u petoj minuti. Blagaić je šutirao, ali je golman Galić zaustavio njegov udarac.

Igrala se deveta minuta, kada je Posušje zaprijetilo. Petrović je šutirao, lopta je otišla preko gola golmana domaćeg sastava, pa je tako propala prilika za njegov tim.

Poslije toga nije bilo nikakvih dešavanja sve do 17. minute, kada je Blagaić bio u prodoru, imao je dva dobra driblinga, ali je na kraju odbrana Posušja izblokirala njegov udarac, a onda je u 29. minuti Borac stigao u vodstvo. Pogodak za svoj tim je postigao Jurilj.

Gosti su u 36. minuti imali veliku šansu. Petrović je šutirao, ali je lopta otišla preko gola, a onda je uslijedila prilika u kojoj se našao Jurilj, moglo je biti opasno pred golom kluba sa Mokrog doca, ali je Rozić bio siguran. Ujedno, to je bio i posljednja šasna u prvom dijelu ovog susreta.

Drugi dio ovog meča je počeo prilikom za Lukića, ali je lopta otišla pored gola Galića, da bi potom se na udarac odlučio Vuković i nije bilo opasnosti po gol Posušja.

U 66. minuti se Blagaić fino izborio za poziciju i šutirao, ali se golman Galić nije dao iznenaditi, a dvije minute kasnije, Lukić je imao veliku priliku, ali je napadač Borca pogodio spoljni dio mreže.

Do kraja meča, nije bilo dobrih prilika, kako za jednu, tako i za drugu ekipu, pa je Borac uspio da upiše minimalnu pobjedu protiv Posušja.

FK Borac - HŠK Posušje 1:0 (Jurilj 29‘).

Zvijezda 09 3 : 2 Tuzla City
Igman 0 : 0 GOŠK
Željezničar 1 : 0 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Posušje
Zrinjski 4 : 3 Sarajevo
Velež 1 : 0 Sloga