Šekovići sigurni protiv Omladinca

U trećem kolu Regionalnog Istoka, Šekovići su, pobjedom nad Omladincem iz Potočara, još jednom dokazali da je nemoguće odnijeti bodove sa njihovog Gradskog stadiona.

Utkmica je odigrana po kišovitom i, za ovo doba godine,  dosta hladnom vremenu. Šekovići su u prvom poluvremenu imali više od igre. Više su napadali, držali su sredinu terena i uglavnom se igralo na polovini koja je pripadala Omladincu. Iz tog posjeda lopte stvorena je i prva prilika. Slobodni udarac sa ivice kaznenog prostora je odlično izveo kapiten Popović, ali je golman Šešlić vrhovima prstiju loptu uspio skrenuti iz gornjeg lijevog ugla u stativu. Lopta se odbila na drugu stranu, najbrže je reagovao Filipić, ali lopta je ponovo pogodila u stativu i odbila se u ruke Šešliću. Omladinac je pokušavao da iz brze transformacije napravi priliku za gol, što mu je pošlo za rukom u par navrata, a rezultat toga je bio odličan udarac sa dvadesetak metara Ristanića, koji je završio pored same lijeve stative već savladanog golmana Mitrovića. U drugo poluvrijeme ekipa Omladinca ulazi ofanzivnije. Stvorila je više prilika za gol, ali Radušić, Ristanić, Gajić, Tadić nisu pronašli put do mreže odličnog Mitrovića. U 60. minutu Popović je sa lijeve strane krenuo ka protivničkom golu, igrači Omladinca su pasivno pratili njegov ulazak u šesnaest metara, što je on iskoristio i odličnim udarcem poslao loptu u desni donji ugao, koju je Šešlić uspio samo odbiti, a ponovo je najbrži bio Filipić i odbijenu loptu poslao u mrežu za  vođstvo od 1:0. Gosti iz Potočara su pokušali da se vrate u igru, ali nisu uspjeli da poravnaju rezultat, iako je bilo prilika za to. Za propuste uvijek stiže kazna, pa u samom finišu, poslije izgubljene lopte u zadnjoj liniji Omladinca, Filipić je dodaje Popoviću koji je, sa 7-8 metara, neodbranjivo šalje u mrežu iza leđa čuvara Šešlića, za konačni rezultat 2:0.

Šekovljani ističu da pred svojim navijačima igraju sigurno i sa posebnom motivacijom.

„U utakmicu smo ušli puni samopouzdanja i sa velikom željom za pobjedom, pa smo od samog početka vršili presing na protivnika, igrali ofanzivno i stvarali šanse. Ipak, dobre šanse su propustili Filipić i Čelić, tako da se na odmor otišlo bez pogodaka. U drugi dio smo ušli svjesni da više ne smije biti promašaja i da  prilike moramo pretvarati u golove. Napadali smo i borili se da dođemo do gola i to se isplatilo već nakon petnaest minuta igre. Pogodak nam donosi olakšanje i zaigrali smo smirenije, a odličnu igru krunisali smo povećanjem prednosti na 2:0,  malo prije sudijskog zvižduka. Drago nam je što smo još jednom ostavili kompletan plijen u Šekovićima, ali nadamo se da ćemo sa ovakvim rezultatimo početi da se vraćamo i sa gostovanja", kazao je sedamnaestogodišnji David Marković, prvotimac Šekovića.

OFK Šekovići

Ekipa iz Potočara svjesna je propusta koje je napravila u ovom meču.

„Rekao sam u najavi da će nam stvarati problem teren, koji je mnogo širi i duži od našeg. To se najbolje vidjelo u prvom poluvremenu, gdje je strah od veličine terena ostavljao previše prostora protivniku, kako u centralnom, tako i na krilnom prostoru. Imali smo svoje prilike za gol, nismo ih iskoristili. Domaća ekipa je imala svoje prilike, iskoristila je dvije. Znači,  zasluženo su pobijedili. Utakmica je imala svoj naboj, igralo se jako u svakom duelu, od početka do kraja. Teško je bilo suditi, ali nemam primjedaba na sudijsku trojku koju su činili: Boško Rakić, Predrag Kićić i Suzana Borić, dobro su vodili utakmicu. Moji igrači i ja moramo da pronađemo rješenje za svoje greške, a ne da tražimo opravdanja i da su nam drugi krivi za sve ono što mi nismo dobro uradili. Greške su sastavni dio igre, u kojoj svako može da pogriješi. Pokušaćemo da ih pravimo što manje u sljedećim utakmicama, kako bismo ostvarili što više pozitivnih rezultata i na tabeli došli na mjesto koje nam pripada“, istakao je Velemir Marić, trener Omladinca.

Nakon odigrana tri kola, Šekovići su četvrti na tabeli Regionalne lige, grupa Istok, sa šest bodova, dok je Omladinac, sa tri boda, četrnaesti.