Wolverhampton Wolverhampton
3 : 1

PL: Sautempton ukrotio Vukove

13.04.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Sautemptona savladali su Vulverhempton sa 3-1 u 34. kolu Premijer Lige.

Meč je počeo fantastično za domaće. Nejt Redmond već u drugoj minuti pogađa za vodstvo Sotona. Ipak, Vulvsi se nisu obeshrabrili. Nakon 28 minuta igre, došli su do izjednačenja a strijelac je bio Vili Boli. Samo dva minuta kasnije, Soton je ponovo poveo a ponovo je strijelac bio Redmond.

U nastavku susreta Vulvsi su pokušavali da se vrate. Imali su prilika ali se Soton sjajno branio. Kada oni nisu uspjeli iskoristiti šanse, došla je kazna. Šejn Long uspio je savladati Patrisija uz dobru dozu sreće. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata i Soton je došao do pobjede koja će im mnogo značiti u borbi za opstanak.

U ostalim susretima bilo je takođe zanimljivo. Bormut je deklasirao ekipu Brajtona u gostima sa 5-0. Fulam je iznenadio Everton sa 2-0 na svom terenu a istim rezultatom Barnli je savladao Kardif. Ranije danas, Totenhem je sa 4-0 deklasirao Hadersfilda.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Southampton Wolverhampton