Bosna bolja od Iskre
20.09.2021 Administrator DC

Rukometaši Bosne ACQ iz Sarajeva su u prvom meču nove sezone Premijer lige BiH na domaćem terenu savladali ekipi Iskre iz Bugojna rezultatom 33:28.

Od samog starta meča Bosna je kontrolisala igru i rezultat, te nije dozvolila gostima da se približe. Na poluvremenu je bilo 14:10, a u nastavku je Bosna vodila i po osam razlike.

Emir Omanović je bio najefikasniji kod studenata sa 11 pogodaka, dok je Edo Mehinagić dodao sedam. Faruk Vražalić je postigao pet, a Tarik Balta tri gola. Adnan Harmandić, Amar Korkarić i Muhamed Toromanović su postigli po dva, a Mirza Mimić jedan gol.

Golmani Bosne su u ovom meču imali ukupno 17 odbrana. U redovima Iskre Benjamin Čičkušić je postigao 11 golova, a Miloš Čekić i Jovan Todorović su dodali po četiri.