EL: Treća vezana pobjeda za Budućnost

Košarkaši Budućnosti upisali su novu pobjedu u Evroligi. Oni su savladali Gran Kanariju u Podgorici sa 75-70.

Prvi period bio je izuzetno efikasan i napadi su dominirali. U takvoj igri, bolje se snašla Budućnost koja je dobila prvi period sa 27-24. Drugi period bio je sa mnogo mnogo manje poena. Odbrane su proradile a GranKa je kroz odbranu došla do preokreta i vodstva 38-36 na poluvremenu. U nastavku je Budućnost zaigrala sjajno u defanzivi. GranKa se mučila za svaki poen. Napad Budućnosti je bio dovoljno dobar da konstantno održavaju prednost. Na kraju su mirno priveli meč kraju.

Budućnost je do pobjede predvodio Noris Kol sa 20 poena i po pet skokova i asistencija. Najbolji kod gostiju bio je Vene sa 16 poena.