Zvijezda 09 izgubila dva boda u sudijskoj nadoknadi, Čelik odnio bod iz Tuzle

Tuzla City i Čelik su u 21. kolu Premijer lige BiH odigrali nerješeno na Tušnju, 1:1.

Tuzla City je povela u  11. minutu meča kada je Luka Miletić skrivio jedanaesterac, a loptu u ruke uzeo Vojo Ubiparip i pogodio za 1:0.

Nakon tog pogotka igra se smirila, Čelik je pokušao nešto da uradi kako bi izbjegao poraz na debiju Cihata Arslana na klupi, dok je drugi debitant, Mirza Varešanović na klupi Tuzla Cityja, pokušavao da stigne i do prve pobjede na klupi Tuzlaka.

Tuzla City je željela mirno da privede utakmicu kraju, bez prevelikih ambicija prema naprijed, te je dugo na semaforu stajalo 1:0. Jako dobru šansu je imao Nermin Crnkić, ali je odbrana Zeničana otklonila opasnost u posljednji trenutak. Do kraja meča Čelik je pokušao da stigne do gola, i to im se isplatilo u 90. minutu kada je još jednom junak Zeničana postao Haris Dilaver, koji je zatresao mrežu Tuzlaka za 1:1.

I u drugom meču koji se igrao u ovom terminu je bilo 1:1. Zvijezda 09 je u jako bitnom duelu u borbi za opstanak dočekala Široki Brijeg u Ugljeviku vodila od 65. minute sa 1:0 golom Fedora Predragovića, ali je Široki Brijeg sudijskoj nadoknadi golom Bagarića stigao do boda na gostovanju u Semberiji.

Tuzla City - Čelik 1:1 /Ubiparip 11' (p), Dilaver 90'/
Zvijezda 09 - Široki Brijeg 1:1 /Predragović 65', Bagarić 90+3'/

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo