Remi na Grbavici

Željezničar - Borac 1:1

Šampion ostao neporažen na Grbavici

Fudbaleri Željezničara i Borca podijelili su bodove u utakmici prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat susreta na stadionu Grbavica je bio 1:1.

Prvi udarac na utakmici je uputio Nedim Mekić u 13. minuti susreta, ali je njegov dalekometni pokušaj otišao preko gola Nikole Ćetkovića da bi pet minuta kasnije Juričić išao praktično sam na golmana Borca, ali je Vojnović fantastičnom reakcijom spasio gol gostiju. U 21. minuti dosuđen je slobodnjak za domaće u opasnoj poziciji, ali je udarac Boje otišao preko gola gostiju.

Plavi su u vodstvo stigli u 42. minuti susreta. Prvo je Luka Juričić vratio za Boju čiji udarac je Ćorić izbacio sa gol linije da bi se lopta odbila do Subašića koji je uposlio opet Boju, a veznjak Želje dovodi Plave u vodstvo. Do kraja prvog dijela zabilježili smo i pokušaj Živkovića čiji je udarac završio pored gola Bendera, te se na poluvrijeme otišlo sa prednosti Plavih.

Trener Borca Marko Maksimović je na početku drugog dijela izvršio trostruku izmjenu i u igru ubacio Ćosića, Zakarića i Moraitisa dok su na klupi ostali Meleg, Vušurović i Živković, a kao rezultat toga je došao dobar pokušaj Čavića sa lijeve strane, no on je otišao pored gola Bendera. Prethodno vrijedi spomenuti i pokušaj Mekića čiji udarac je završio daleko preko gola Ćetkovića.

Goran Zakarić je u 67. minuti susreta imao dobru priliku iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali je njegov udarac završio preko gola Bendera da bi pet minuta kasnije isti igrač pokušao ugroziti gol Plavih, no šutirao je daleko preko gola. Minutu kasnije prijeti Željezničar preko Sedada Subašića čiji udarac nije najozbiljnije ugrozio Ćetkovića, te je ostalo 1:0 za Plave.

Igrala se 75. minuta kada se Zakarić oslobodio Malića i šutirao, a njegov udarac u korner je odbio Bender. Zakarić je kombinovao sa Ćorićem nakon kornera i ubacio u sredinu gdje je Moraitis zakasnio na loptu, a ona završila  pored gola. Borac je do izjednačenja rezultata stigao u 88. minuti susreta. Bender je zaustavio udarac Moraitisa da bi na odbijenu loptu natrčao Kulašin i smjestio je iza leđa golmana Plavih.

Do kraja susreta nije bilo promjene, te je na kraju ostalo 1:1.

Stadion: Grbavica. Gledatelja: 5.000. Sudija: Bandić Antoni (Grude). Žuti kartoni: Bojo, Mekić, Juričić, Malić (Željezničar), Subić (Borac). Strijelci: 1:0 - Bojo (42), 1:1 - Kulašin (88).

Željezničar: Bender, Blažević, Malić, Beća, Vrhovac, Drina, Mekić, Bojo (72. Bekrić), Mujezinović (93. Gasal), Subašić, Juričić (79. Kosorić). Trener: Adin Mulaosmanović.

Borac: Ćetković, Ćorić, Subić, Milojević (68. Molls), Vojnović, Begić, Meleg (46. Ćosić), Vranješ (63. Kulašin), Čavić, Vušurović (46. Zakarić), Živković (46. Moraitis). Trener: Marko Maksimović.

Radnik 0 : 1 Leotar
Sloboda 1 : 0 Rudar Prijedor
Široki Brijeg 0 : 0 Zrinjski
Velež 2 : 0 Posušje
Sarajevo 1 : 2 Tuzla City
Željezničar 1 : 1 Borac