Međunarodni rukometni TV turnir šampiona "Doboj 2021": Iskusnija Voša porazila podmlađeni Borac (Foto)

Detalj sa utakmice Vojvodina - Borac M:tel

Iskusnija ekipa Vojvodine porazila je podmlađenu ekipu Borac M:tel rezultatom 24:16. Banjolučani su u drugom poluvremenu postigli samo šest golova. Punih 13 minuta nisu uspjeli postići gol, to im je pošlo za rukom u posljednjem minutu kada su prekinuli veliku seriju Vojvodine od 10:0.

U prvom dijelu igrale su se  jake odbrane na obje strane. U 14.minutu Vojvodina je imala vođstvo 5:4. Zatim slijedi serija Borca od 3:0 za preokret 7:5 (18.minut). U posljednja dva minuta ulazi se sa  neriješenim rezultatom 8:8. Da bi Draganić I Perić svojim golovima Borcu donijeli prednost nakon prvih pola sata igre 10:8.

U nastavku pogotovo u drugoj polovini mrežu je začarao iskusni Svetislav Verkić a isto to uradio je i Zoran Andrić u finišu. Kao što smo već spomenuli serijom 10:0 u periodu od 47.-og do 59.minuta Novosađani dolaze do ubjedljive pobjede 24:16.

Odlični u pobjedničkom taboru bili su golmani Zoran Andrić sa 10 I Svetislav Verkić sa 8 odbrana. Najubojitiji su bili Mladen Šotić sa pet golova i Nemanja Ratković sa četiri gola. Kod Borca mladi Amar Gračić je postigao pet, te Miloš Nježić tri gola.

VOJVODINA – BORAC M:TEL 24:16 (8:10)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500 , Sudije: Nedim Arnautović i Aleksandar Jović (oba iz Tuzle). Delegat: Siniša Simić (Doboj). Sedmerci: Vojvodina 2(2), Borac M:tel 2(2). Isključenja: Vojvodina 6, Borac M:tel 10 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Luka Knežević (Borac M:tel u 47.minutu..

VOJVODINA: Šijan, Kurteš, Kovačević, Milić 2, Mirković 2, Pribak 1, Ocvirk 1, Vukovljak 1, Verkić 1 (8 odbrana, sedmerac), Žmavc, Milenković 2, Rađenović 1, Ratković 4, Tomić, Nikolić 2, Kljajić 2, Šotić 5(2), Andrić (10 odbrana). Trener: Boris Rojević.

BORAC M:TEL: Brkić (2 odbrane), Perić 2, Kalamanda, Petrović, Miljković 2, Nježić 3(1), Bera (4 odbrane), Knežević, Tepić, Milivojević 1, Ćelić, Gračić 5, Draganić 2, Letić, Subotić, Miličević 1. Trener: Mirko Mikić.

Igrač utakmice: Svetislav Verkić (Vojvodina)