30.04.2023 G. Popović

Zelenac zadovoljan bodom

Radan Zelenac

Srbačka Sloga i Gorica iz Šipova, nakon nešto više od 90 minuta prosječne fudbalske predstave, okončali su duel rezultato1:1.

Štoper Sloge Radan Zelenac, rekao je da može biti zadovoljan što je njegova ekipa osvojila jedan bod, jer je Gorica jedna od najboljih ekipa u ligi.

"Prvo poluvrijeme utakmica izjednačena igra.  I mi i Gorica mogli smo  postići po pogodak. Travar je sjajno prošao dva igrača i šutirao sa nekih 14 metara,  ali je golman Ilić je vrhunski reagovao i odbranio. Gosti su imali terensku inicijativu, ali bez nekih pravih šansi, izuzev Bogosavljevića koji je nakon sjajnog prodora Pene i povratne lopte na kraju bio izblokiran! Drugo poluvrijeme od samog starta gosti su nas pritisli i stvarali šanse i nakon jedne naše greške i poveli golom Pene. On  je poslije toga imao još dvije kolosalne šanse i priliku  da riješi utakmicu, ali mu je nas golman Dabić vrhunski odbranio dva zicera! Uspjeli smo se vratiti i izjednačiti iz penala, onda smo preko Goran Zelenca imali odličnu šansu da povedemo, ali je golman Gorice Ilić vrhunski reagovao. Na kraju gosti su imali još jednu priliku preko S. Malinovića, ali  njegov šut glavom sa nekih 5-6 metara vrhunski brani golman Dabić! Nakon svega  zadovoljni smo  bodom, a Gorica je pokazala da je vrhunska ekipa i ne bi bilo nezasluženo i da su pobijedili, jer su drugo poluvrijeme bili puno bolji! Želim im puno sreće u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo sledećem kolu i gostovanju u Žeravici, rekao je Zelenac.