Famosu dovoljno poluvrijeme

Fudbaleri Famosa su u 29. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Kozaru iz Gradiške sa 3:1.

Imao je Slaviša Mazić pune ruke posla u ovoj utakmici. Dosta prigovora, sjeckanja igre i čak četiri žuta kartona u prvom poluvremena, jedan treneru Famosa i tri fudbalerima gostiju.

Famos do vodećeg gola dolazi iz prve šanse na utakmici. Oboren je u 10. minuti Haru Nakagaki sa leđa u kaznenom prostoru, a Slaviša Mazić pokazuje na penal. Siguran je bio Mladen Perović za vodstvo Motorista 1:0.

Iako je Milomir Šešlija tražio da njegova ekipa još jače krene prema golu Kozare, nisu uspjevali domaći da zaprijete golu Pavla Glišića. Tek, jedan pokušaj nakon dobrog centaršuta Tešanovića iz kornera, gužva u petercu, no odbrana Kozare otklanja opasnost.

Dva puta poslije toga prijete gosti, prvi put na utakmici, oba puta Aleksandar Malbašić. Prvi šut ka golu otišao mu je visoko preko gola, a drugi isuviše mlak po sredini i Rončević lako brani.

U 36. minuti i gosti traže penal nakon što je Alen Čamdžić pao u kaznenom prostoru, ali Mazić odmahuje rukom. Minutu kasnije u šansi je Dejan Glišić. Slabo je šutirao iz odlične pozicije i Rončević hvata.

I onda posljednjih deset minuta apsolutno pripada Famosu. Odmah u narednom napadu Famos dolazi do drugog pogotka, a strijelac je drugu utakmicu zaredom na domaćem terenu Adnan Vranešić. Nakon toga dobre pozicije za šut imaju Nakagaki i Tešanović, oba puta su izblokirani na pet metara od gola Glišića.

U 44. minutu Famos postiže i treći pogodak na meču. Ubacio se desni bek Danel Blažić u napad, dočekao loptu, unio je u kazneni prostor i precizno pogodio za 3:0.

Drugo poluvrijeme ne nudi mnogo toga u svom početku. Sve do 59. minute nije bilo uzbuđenja, a onda Kozara ostaje sa desetoricom nakon što direktan crveni karton dobija Filip Šćekić. Prvo je Mladen Perović izdržao više udaraca uz aut liniju, Slaviša Mazić dva puta pušta prednost, lopta dolazi do Jošikave na centru koji kreće u sjajan solo prodor, a pred kaznenim prostorom Šćekić ga obara i Mazić mu pokazuje put u svlačionicu. Probao je iz tog slobodnog udarca Kenan Hadžibegović, ali prečka spriječava štopera Famosa da se raduje još jednom ove sezone.

Nismo mnogo toga vidjeli u drugom poluvremenu, a jedan od rijetkih pokušaja bio je i šut Kote Jošikave u 70. minuti. Uradio je sve kako treba, gađao kontra ugao, ali lopta ide preko gola.

Maler je zadesio Kozaru u 72. minuti. Aleksandar Komlenić je zamijenio Admira Sadikovića u 72. minuti i praktično bez kontakta sa loptom zbog povrede koljena morao van terena i ustupio je mjesto Aljoši Blagojeviću, koji je bio spreman da zamijeni drugog igrača.

U finišu meča nekoliko uzbuđenja na obje strane. Prvo je Nikola Novković u šansi, Pavle Glišić brani njegov udarac. Na drugoj strani prvo Dejan Glišić šutira, Igor Rončević brani i odbija loptu na stranu, a Alen Čamdžić je uporan, ulazi u kazneni prostor ponovo i praktično se šeta kroz odbranu Famosa i postiže gol za 3:1.

FAMOS – KOZARA 3:1 (3:0)