Luksemburg porazio Lihtenštajn

luksemburg - Lihtenštajn

Reprezentacija Luksemburga ostvarila je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u njihovom trećem kolu, savladavši na svom terenu Lihtenštajn sa 2:0.

U dosta teškoj utakmici za domaći tim, otpor gostiju je slomljen tek u drugom poluvremenu, pogotkom Danela Sinanija u 59. minuti. Konačnih 2:0 postavio je Gerson Rodrigues u 89. minuti.

Luksemburžani sada imaju četiri boda, a mora se reći da za njih ovaj ciklus zasad ide potpuno po planu. Imaju poraz od Portugala, no teško da ijedna selekcija može planirati bodove protiv Portugala. Zato imaju jako važan bod iz Slovačke koji im u nastavku može mnogo značiti, te očekivana tri boda protiv Lihtenštajna.

Stoga je od ključnog značaja da naredne sedmice reprezentacija BiH dobije okršaj sa Luksemburgom, kako bi zaustavila ovog nekadašnjeg totalnog autsajdera svih kvalifikacijskih ciklusa.