Vojvodić sa tribina gledao pobjedu Famosa, eurogol Sekulića

Foto/ Slobodan Tintor

Fudbaleri Famosa iz Vojkovića su u prijateljskoj utakmici savladali Drinu HE u Vojkovićima 4:1.

Odlučio je Darko Vojvodić sa tribine da gleda ovu prijateljsku utakmicu kako bi bolje imao uvid u ponašanje svojih igrača na terenu, naročito u prvom poluvremenu kada su šansu dobili rezervisti tima iz Vojkovića.

Priliku je dobio i Korejanac Šin, koji je na probi, kao i Adel Jahić, doskorašnji fudbaler Podrinja iz Janje koji se prije dva dana priključio Motoristima na treninzima.

Dosta je u prvom poluvremenu bilo stvari kojima Vojvodić sigurno ne može biti zadovoljan. Falilo je tu komunikacije, dosta je bilo i sebičnosti, pa iako je Famos vodio u prvom poluvremenu 1:0 golom Ognjena Radovića na asistenciju Nikole Cicovića mnogo upitnika je ostalo iznad pojedinih igrača, koji će očito morati još mnogo da rade da bi zaslužili svoje mjesto među startnih 11.

Drina HE je bolje otvorila susret, pa prave odličnu šansu, ali Marko Terzić prvo sjajni brani udarac Andersa, a onda i Stefana Ristivojevića. Gosti pogađaju i okvir gola, a onda u 17. minuti Famos vodi 1:0. Brza akcija Motorista, Nikola Cicović je odigrao povratnu na šesnaest metara za Ognjena Radovića, a ovaj šutira neodbranjivo za Neboišu Tomića.

Do poravnanja je Drina mogla nešto kasnije. Nezainteresovana je bila odbrana Famosa, Anders je prebacio loptu na drugu stativu, gdje je ne zahvata Ristivojević kako treba, pa propada još jedna šansa za goste iz Višegrada.

Famos je imao do kraja poluvremena još jedan jako dobar pokušaj Gomeša, ali je Tomić vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

Iako nije planirao, Vojvodić se uoči utakmice zbog neodrađenog treninga predomislio i u drugom poluvremenu ipak dao šansu standardnoj ekipi. Odmarao je golman Rončević, Marko Terzić je branio čitavu utakmicu, a u napadu je svoje mjesto zauzeo novajlija Draško Kuljanin. Iz udarne ekipe nedostajao je samo Danel Blažić. Očekivano, u drugom poluvrmenu je uslijedila potpuna dominacija domaćih, razlika u kvalitetu je bila evidentna, pa kako su i sami fudbaleri Drine konstatovali „nisu mogli povezati dva pasa“. Kontrolisao je Famos loptu, ali nije bilo konkretnosti u završnici, a često i previše sebičnosti napadača Motorista.

U 60. minuti jako lijepa akcija. Marko Marković je iznio loptu iz zadnje linije i izvrsno je „podvalio“ za Alonza Pirta koji šutira neodbranjivo pod prečku, ali sudija signalizira ofsajd i gol se poništava. Samo minutu kasnije još jedna šansa za domaće. Draško Kuljanin je šutirao, golman Nikola Vilaret odlično intervenisao.

Što nije uradio tada, Draško Kuljanin je uradio u 74. minuti. Mladen Perović sjajno centrira, Kuljaninu ostaje da se nakloni lopti i pošalje je iza leđa Vilareta. Dvije minute kasnije najljepši momenat utakmice i gol gostiju. Nebojša Sekulić je uzeo slobodnjak na nekih 25 metara i skinuo paučinu iz rašlji Terzićevog gola. Izvio se golman Famosa koliko je mogao, ali nije bilo pomoći za ovaj izvrstan šut.

Do trećeg gola Famos dolazi u 80. minuti, a sada je strijelac Pavle Lazić. Povukao je loptu i odlučio se na šut sa vrha kaznenog prostora i pogodio po zemlji malu mrežu u kontra strani za 3:1.

Kako je vrijeme odmicalo tako su i Famosovi napadi bili sve smisleniji, pa u 84. minuti Ado Vranešić pogađa prečku odličnim udarcem. Tada se fudbaler Famosa nije radovao, ali jeste četiri minute kasnije. Pirt mu je odigrao povratnu loptu, a Vranešić je preciznim udarcem pospremio iza leđa za konačnih 4:1.

FAMOS – DRINA HE 4:1 (1:0)
Stadion „Branislav Lubura
Gledalaca: 70
Sudija: Milan Tadić (Pale)
Strijelci: 1:0 Radović 17, 2:0 Kuljanin 74, 2:1 Sekulić 76, 3:1 Lazić  80, 4:1 Vranešić 88
Žuti kartoni: Okuka (Drina HE)

FAMOS: Terzić, Sudžum, Škrba, Drakul, Hrkalo, Cicović, Jahić, Tomašević, Gomeš, Bjeloš, Radović  Igrali su još: Šin, Tešanović, Stjepanović, Danilović, Pirt, Perović, Abrego, Marković, Vranešič, Kuljanin, Lazić,

DRINA HE: Tomić, Stanojčić, Todorović, Sekulić, Pljevaljčić, Grujić, Ristivojević, Marković, Leonardo, Paulinjo, Andres  Igrali su još: Okuka, Mandić, Terzić, Baranac, Vilaret, Šimšić, Eduardo

Sloboda : Ljubić
Radnik : Velež
Željezničar : Romanija
Sutjeska : Rudar Prijedor
Omarska : Slavija