Francuzi slavili na Grbavici

Francuska

U trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Bosna i Hercegovina je ugostila reprezentaciju Francuske na stadionu Grbavica. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:1 za izabranike Tjerija Anrija.

Prva velika šansa na utakmici bilo je djelo  Zmajića u 11. minuti utakmice, kada je Bašić centrirao loptu, a Muharemović šutirao pored gola.

U nastavku utakmice Francuzi su imali više loptu, ali su bh igrači  dobro stajali protiv Francuza.

Igrala se 28. minuta utakmice kada je Bosna i Hercegovina povela protiv Francuske. Admir Bristrić je nakon svog udarca natrčao na odbijenu loptu od golmana i pogodio za 1:0.

Ipak, već u 33. minuti utakmice Francuzi stižu do izjednačenja. Nakon centaršuta Barkole, Čerki pogađa za 1:1.

U drugom poluvremenu Francuzi su stigli do prve šanse u 64. minuti utakmice, ali je udarac Čerkija odbranio Šahinović. Više prilika nije bilo do kraja utakmice. Šahinović je ponovo spasio Zmajeve u 81. minuti utakmice kada je uhvatio prizeman centaršut.

Nažalost po bh selekciju, Šahinović je kapitulirao po drugi put u drugoj minuti sudijske nadoknade kada je Kalimuendo pogodio za konačnih 2:1. Naša reprezentacija je tako ispustila bod koji je imala protiv Trikolora.