Sačuvan primat domaćeg terena: Tango odličan protiv Jahorine za treću pobjedu u nizu

KMF Tango zasluženo slavio

Komšijski derbi u 6. kolu drugoligaškog "juga" između Tanga i Jahorine,ponudio je dosta toga, puno golova, šansi, odbrana golmana, pogođenih okvira golova, a na kraju raduje se Tango, potpuno zasluženo, 8:4.

I jedni i drugi su imali svoje šanse, u prvom poluvremenu izvrstan je na golu Jahorine bio Milenko Ristivojević, ali kada je on stao u drugom poluvremenu, stala je i Jahorina. Sa druge strane Ivan Trifković se razbranio u nastavku susreta kada je trebalo, do ludila doveo gostujuće igrače i kada imate tako raspoloženog golmana da ponese ekipu sve ostalo je lakše.

Dva gola za Tango dao je Mirko Čampara, a po gol su postigli Denis Pandža, Nemanja Pušara, Srđan Milošević, Jasmin Ligata, Nikica Purković i Sakib Ramić. Za goste, dva puta je strijelac Miloš Košarac, a po jednom su se u strijele upisali Marko Maljukan i Marko Pandurević. Pri rezultatu 1:1, Nemanja Lukić je promašio kazneni udarac.

U drugom meču dana Radnički iz Novog Goražda nije imao problema protiv Ljubinja i slavio je 6:1.

KMF TANGO - KMF JAHORINA 8:4 (2:2)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 80
Sudije: Nikola Tešanović i Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Pandža 4, 1:1 Maljukan 11, 1:2 Košarac 14 (10m), 2:2 Pušara 20 (10m), 2:3 Košarac 23, 3:3 Milošević 26, 4:3 Purković 27, 5:3 Ligata 29, 6:3 Ramić 34, 7:3 Čampara 36, 7:4 Pandurević 39, 8:4 Čampara 39
Žuti kartoni: Dedić, Ligata (Tango), Maljukan, Brčkalo (trener) (Jahorina)
Crveni kartoni: Dalibor Trapara (sl. predstavnik KMF Tango) 14

TANGO: Trifković, Ramić, Šehovac, Pandža, Milošević, Kalajdžić, Popovac, Čampara, Ligata, Knežević, Pušara, Dedić, Lindov, Purković

JAHORINA: Ristivojević, Lukić, KOšarac, Trbo, Pandurević, Baričanin, Cerovina, Maljukan, Paprica, Tešanović, Gluhović, Brčkalo

FC RADNIČKI NOVO GORAŽDE - FC LJUBINJE 6:1 (2:0)
Dvorana u Novom Goraždu:
Gledalaca: 90
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad)
Strijelci: 1:0 Cigale 7, 2:0 Kajević 17, 3:0 Đ. Đurđević 23, 4:0 Janković 27, 4:1 M. Likić 28, 5:1 Milović 29, 6:1 Jovanović 35
Žuti kartoni: -

RADNIČKI: Pljevaljčić, Čarapić, Đ. Đurđević, Milović, Kajević, Jagodić, Petrović, Cigale, Jovanović, Tomić, Janković

LJUBINJE: Pecelj, Toholj, M. Likić, N. Likić, Škrba, Koljibabić, Krulj, Bogdanović

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički
Kalinovik 2 : 2 Tango