Remi Zrinjskog na oproštaju od Evrope

Detalj sa prve utakmice dva rivala u Birmingemu FOTO: HŠК Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog završili su večeras, remijem (1:1) protiv favorizovane Aston Vile, premijerni nastup u grupnoj fazi UEFA Lige konferencija. Popularni “plemići” su na stadionu “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru ostvarili sjajan rezultat u posljednjem kolu grupe E, izborivši četvrti bod i takmičenje u Evropi ove godine završiuli su sa pojednom pobjedom i remijem i četiri poraza u grupi sa Aston vilom, AZ Alkmarom i Legijom iz Varšave.

Poslije prvog nezanimljivog i očajnoj poluvremena u nastavku je viđen bolji fudbal, a gosti su poveli u 61. minutu kada je rezervista Džon MekGin ubacio loptu, a Nikolo Zaniolo sa sedam-osam metara pogodio mrežu domaćina iako se nalazio između četiri defanzivca Mostaraca. Izjednačenje je uslijedilo u 87. minutu, Matija Malekinušić je uputio pravu “bombu” i pogodio lijevi gornji ugao golmana Filipa Maršala, koji je paradom samo uljepšao ovaj evrogol za TV špice.
Zanimljiva scena na kraju, posljednja dva minuta sudijske nadoknade gosti nisu htjeli da igraju, čekajući kraj, golman Maršal je “čuvao” loptu u svojim nogama, a igrači Zrinjskog su sve posmatrali nezainteresovano.

Zrinjski – Aston Vila    1:1 (0:0)

Stadion: “Pod Bijelim brijegom” u Mostaru. Gledalaca: 6.610. Sudija: Balaž Berke (Mađarska). Strijelci: 0:1 Zaniolo (61), 1:1 Malekinušić (87). Žuti kartoni: Čanađija, Malekinušić (Zrinjski), Zaniolo, MekGin (Aston Vila).
ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija (od 67. Hrvanović), Čanađija (od 34. Kiš), Ivančić, Zlomislić, Malekinušić (od 90+2. Marin), Bilbija, Ćuže (od 67. Sabljić).
ASTON VILA: Maršal, Moreno (od 57. Dinje), Tores (od 69. Diaego Karlos), Konsa, Keš (od 69. Čembers), Daglas Luiz, Dendonker, Zaniolo, Diabi (od 79. O’Rajli), Remzi (od 57. MekGin), Duran.