Međugorje savladalo Želju

Međugorje - Željezničar 2:1

Željezničar je danas odigrao prvu utakmicu na pripremama u Hercegovini protiv domaćina Međugorja, a rezultat i sama utakmica vjerovatno nisu bili u skladu sa očekivanjima navijača Plavih. Meč je okončan rezultatom 2:1 za Međugorje.

Počelo je kao iz snova za domaći tim. Iz prvog napada, nakon tačno 17 sekundi, Luka Bencun iskosa sa desne strane trese mrežu Željezničara nakon što bježi odbrani gostiju i rutinski pogađa.

Omogućava ovaj gol domaćinu da se zatvori i da igra mnogo konzervativnije, no vrijedi istaći da su Međugorci i dalje nastajali svaku priliku iskoristiti da se približe golu Željezničara.

S druge strane, Željezničar je dominirao posjedom lopte i pored problema sa natopljenim terenom, stvorio je i određen broj solidnih prilika, no nikako nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti golu motivisanog domaćina, koji je imao i solidnu podršku sa tribina.

Prvi dio je okončan minimalnim vodstvom domaćih, koji u 58. minuti stižu i do drugog pogotka. Nakon ubačaja iz kornera u kaznenom prostoru Željezničara najbolje se snalazi Obradović koji pogađa za 2:0, i tada se činilo, vrlo sigurnu prednost Međugorja.

Domaći su uspješno parirali Željezničaru i zatvarali prostor sve dok su imali snage, no kako je vrijeme odmicalo, postajalo je sve jasnije da je ovaj tempo za njih dosta visok, pa je i Željezničar počeo lakše dolaziti u šanse.

U 73. minuti jednu takvu koristi mladi Ernad Babaluk koji smanjuje zaostatak svog tima pogotkom glavom nakon ubačaja sa lijeve strane, a onda kreće svojevrsna opsada gola Međugorja.

Međutim, domaći su se uspješno branili i bili su požrtvovani, a zanimljivo je da su i pored toga što igraju protiv renomiranog protivnika pokušavali po zemlji iznositi loptu.

Tako su recimo u 87. minuti nakon greške na svojoj polovini otvorili Željezničaru šansu, koju gosti nisu realizovali.

Željezničaru je u 88. minuti poništen gol zbog prekršaja nad golmanom, a meč je na kraju okončan rezultatom 2:1 za Međugorje.

Sarajevo : Zvijezda 09
Posušje : Sloga
Široki Brijeg : Velež
GOŠK : Zrinjski
Tuzla City : Borac
Igman : Željezničar