Biatlonci kompletirali nastup u poljskim Jakušicama

Aleksa Vuković dobar ovog vikenda

Juniorska biatlon reprezentacija nastupila je ove sedmice na IBU kupu za juniore u poljskim Jakušicama.

Za vikend su  bila nova takmičenja, i to sprint trke, a u konkurenciji muškaraca na 10 kilometara u subotu najbolji je bio Aleksa Vuković koji je bio bolji nego na prvom takmičenju. On je zauzeo 54. mjesto, sa vremenom 32:44.8, četiri i po minute sporije od pobjednika Jakoba Kulbina iz Estonije. Vuković je na dva gađanja imao dva promašaja, po jedan na oba stajanja.

Srđan Lalović je zauzeo 89. mjesto, a Uroš Lalović 97. mjesto od 119 takmičara.

Kod djevojaka u sprintu na 7.5 kilometara naše tri biatlonke su ponovo završile jedna do druge, i to sada na pozicijama 82,83 i 84. Najbolja je bila Iva Mačar, Sara Skokić je došla iza nje u cilj, a Lara Škipina je kompletirala niz od tri reprezentativke BiH.

Danas je vožena ista distanca, a Aleksa Vuković je dodatno popravio nastup i sada završio na 46. mjestu sa vremenom 33:06.7, tri i po minute za pobjednikom, Lukasom Haslingerom iz Austrije. I druga dva bh. predstavnika su popravila rezultat, pa je Srđan Lalović završio na 80. mjestu, a Uroš Lalović na 83.

Iva Mačar i Sara Skokić su završile na 70. i 71. mjestu, a Lara Škipina ovu trku nije nastupila.