Protiv Francuske mora bolje

Adis Bećiragić

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine deklasirala je večeras selekciju Kipra u gostima rezultatom 99:66.

Zmajevi su, izuzev uvodnih nekoliko minuta, odigrali odličnu utakmicu i na savršen način otvorili kvalifikacije za EuroBasket 2025. godine.

Selektor Adis Bećiragić u izjavi nakon utakmice osvrnuo se upravo na uvodni dio meča kada su Zmajevi dozvolili Kipranima da povedu 11:2. Bećiragić ističe da se takvo nešto ne smije ponoviti u utakmici drugog kola protiv Francuske.

- Prva četvrtina je bila loša, pogotovo prvi hšest minuta, ali smo onda vratili ritam. Svaki put u novom prozoru kvalifikacija imamo drugačiji tim zbog čega se mijenja naše težište igre. Teško je bilo šta uraditi za tri dana, ali igrali smo brzo i to je najbolje što radimo, poručio je Bećiragić i dodao:

- Nismo zadovoljni jer u početku je izostala odbrana koju smo dogovorili da igramo. Nakon toga su se igrači sabrali, igrali smo po dogovoru i zadovoljan sam. No, ako protiv Francuske budemo imali dvije slabe minute, loše nam se piše, iskren je bio Bećiragić.

Podsjetimo, utakmica BiH - Francuska igra se u ponedjeljak, 26. februara u tuzlanskom Mejdanu sa početkom od 19:00h.

Sve ulaznice za ovaj meč su rasprodane još prije nekoliko dana.