Remi Borca u Vrapčićima

Detalj sa utakmice u Vrap;i'ima FOTO: fk Borac/N. Kulaga

U trećem minutu dosuđen je jedan prekršaj na 20-tak metara od gola Veleža, loptu je namjestio mladi David Vuković, i majstorski, kao Siniša Mihajlović, smjestio loptu iza leđa Osmana Hadžikića – 0:1. Doktorski, nema šta. Uzvratio je Velež u desetom minutu kada je Nermin Haskić bio sam ispred golmana Marka Miloševića, ali je u posljednjem trenutku Kolumbijac Sebastijan Herera Kardona izblokirao njegov šut. Sedam minuta kasnije napadač Veleža je ugrozio svoj gol kada je pogodio prečku vlastitog gola.

Potom je uslijedio period mirne igre u kojoj se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, bez izrazitih prilika, kao da su rivali na terenu vrebali grešku protivnika. U 38. minutu Jovo Lukić je imao zicer, šutirao je glavom iz blizine, ali je Hadžikić sjajno intervenisao.

U 48. minutu odbrana Veleža je Jakovu Blagaiću poklonila gol priliku, a njegov šut sa 15 metara je odbranio Hadžikić. Velež je izjednačio u 65. minutu kada se Đorđi Guliašvili iskrao odbrani Borca i matirao Marka Miloševića  1:1. Igrao se 80. minut kada je jedna parabola završila na prečki gola Miloševića. U 90. minutu Vuković je opet imao slobodan udarac gađao je golmanov ugao i izborio korner. U sudijskoj nadoknadi Damir Hrelja je oprobao šut, istakao se Hadžikić.

Velež – Borac          1:1 (0:1)

Stadion: „Rođeni“ u Vrapčićima kod Mostara. Gledalaca: 7.000. Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Strijelci: 0:1 Vuković (3), 1:1 Guliašvili (65). Žuti kartoni: Domić, Džafić (Velež), Kardona (Borac).

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Zvonić (od 53. Domić), D. Halilović (od 46. Vehabović), Pršeš (od 66. Džafić), Hrkač, Guliašvili, Suljić (od 84. E. Halilović), Šikalo (od 53. Čajić), Haskić, Šturm.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Kardona, Vuković, Lukić, Čavić (od 68. Hrelja), Blagaić (od 68. Fićović), Nišić.

Sarajevo 2 : 1 Zvijezda 09
Posušje 2 : 1 Sloga
Široki Brijeg 0 : 1 Velež
GOŠK 1 : 4 Zrinjski
Tuzla City 2 : 6 Borac
Igman 0 : 0 Željezničar