Zrinjskom bodovi u Modriči

Fudbaleri Sloge danas su u Modriči odmjerili snage protiv Zrinjskog u susretu 27. kola VVin lige BiH, a bodove su na kraju odnijeli gosti konačnim rezultatom 0:2

Nakon mirnog uvoda, odnosno bez bilo kakvog dešavanja u prvih nekoliko minuta, Mrzić je u desetoj minuti sa 15 metara šutirao, ali se lopta odbila u korner poslije kojeg nije bilo opasnosti po gol Plemića.

Dvije minute kasnije, Plemići su imali prvu ozbiljniju šansu na meču. Ivančić je ubacio iz kornera, a onda je Bilbija šutirao malo preko gola Sloge, a onda se u 15. minuti na šut odvažio Ćuže, ali je lopta otišla pored gola.

Igrala se 21. minuta, kada je Mulahusejnović šutirao iz teške pozicije, ali je golman Sloge vrlo dobro odbranio njegov udarac, a onda je u 26. minuti šutirao i Bilbija poslije dobrog dodavanja Ćužea, ali bez većih opasnosti po gol Sloge.

U 31. minuti je viđena nova šansa za Zrinjski. Nakon jedne gužve pred golom Sloge, Plemići se u toj situaciji nisu baš najbolje snašli, da bi potom u nastavku akcije Bilbija šutirao sa dvadesetak metara, ali pravo u protivničkog golmana.

Igrači Sloge su u 36. minuti kreirali novu priliku. Mrzić je šutirao, ali bez većeg uspjeha, a onda se u 42. minuti u šansi kod Zrinjskog našao Ćorluka, ali je šutirao preko gola.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo prilika na obje strane, pa se na odmor otišlo sa početnim rezultatom od 0:0.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, Zrinjski, uspio je slomiti otpor domaćeg tima u drugom poluvremenu, tokom kojeg su postignuta oba gola u susretu.

Dvostruki strijelac i junak ekipe, pod vodstvom trenera Željka Petrovića, bio je Nemanja Bilbija. On je svoj prvi gol postigao u 53. minuti nakon asistencije Antonija Ivančića, dok je drugi gol realizovao iz penala u 76. minuti. Bilbija, koji je najbolji strijelac u istoriji domaćeg prvenstva, ovim je golovima dodatno učvrstio svoju poziciju.

Zrinjski je ovom pobjedom nastavio seriju od pet uzastopnih pobjeda u ligi, a sada će večeras biti u ulozi navijača Sarajeva u derbiju protiv Borca, nadajući se rezultatu koji bi im omogućio da smanje zaostatak za liderom prvenstva.

Trenutno, Borac je na vrhu tabele sa 62 boda, dok Zrinjski zaostaje sa 58 bodova, ali i utakmicom više.

FK Sloga: Trako, Nikolić, Redžić, Božičković, Batar, Mrzić, Dujaković Nikola, Milanović, Kvesić, Mrkaić, Varga.

HŠK Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Mulahusejnović, Malekinušić, Ramić, Ivančić, Ćuže, Šunjić, Tičinović, Bilbija.

Velež 3 : 1 Zvijezda 09
Sloga 0 : 2 Zrinjski
Sarajevo 1 : 1 Borac
Posušje 1 : 0 Željezničar
Široki Brijeg 4 : 1 Igman
GOŠK 1 : 0 Tuzla City