Velika borba u majstorici pripala Trnovljacima: Željeznica u finalu Prve lige

Futsaleri Željeznice su u trećoj utakmici polufinala Prve lige Republike Srpske savladali Nevesinja 2:1.

Baš kao i u prve dvije utakmice serije i ova je bila veoma borbena, egal i neizvjesna do samog kraja.  Jedina razlika je što nije otišla u šesterce, već je domaća ekipa slavila pobjedu u 40 minuta.

Poslije nekoliko izvrsnih, ali promašenih šansi, Željeznica do gola dolazi u 17. minuti. Igor Đorda je i ovaj put iz odlične pozicije pogodio stativu, ali mu se vraća lopta i iz popravnog matira i večeras odličnog Ognjena Romovića za vođstvo 1:0.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala. Slobodan udarac na sedam metara za goste, Dalibor Pudar pronalazi rupu između golmana i živog zida i pogađa za 1:1.

Velika borba nastavljena je i dalje, a Željeznica do pobjedonosnog gola dolazi u 33. minuti kada Ibrahim Hršumović prolazi kroz odbranu, zaobilazi i Romovića i pogađa za 2:1.

Željeznica će u finalu Prve lige igrati protiv boljeg iz serije Doboj-Derventa.