FS PSR zaustavljen od Zeničana

Reprezentacija Fudbalskog saveza Područja Sarajevsko-romanijskog poražena je u drugom kolu Kupa Regija za Bosnu i Hercegovinu od Nogometnog saveza Zeničko-dobojskog kantona.

U utakmici koja je igrana na stadionu Famosa u Vojkovićima gostujuća ekipa je bila kvalitetniji protivnik i na kraju ostvarila pobjedu. Ipak, i domaćin je imao svoje šanse, dvije sjajne preko kapitena Neđe Šuke, prvu u 13. minuti pri rezultatu 0:0, drugu u samom finišu prvog poluvremena kada mu je golman Asim Bošnjak odbranio udarac.

Između toga, gosti postižu dva pogotka, striejlci su bili prvo Sajdin Karahasanović, a onda i El-Harun Hrnjić.

U nastavku meča Dalibor Damjanović smanjuje na 2:1 u 63. minuti, ali pobjedu gostiju ovjerava rezervista Samir Kondžić u 75. minuti.

FS PSR - NS ZDK 1:3 (0:2)
Stadion "Branislav Lubura", Vojkovići
Gledalaca: 20
Sudija: Armin Kukić (Bugojno)
Strijelci: 0:1 Karahasanović 17, 0:2 Hrnjić 34, 1:2 Damjanović 63, 1:3 Kondžić 75
Žuti kartoni: Elez, Lizdek (FS PSR), Kondžić, H.Mudrov (NS ZDK)
FS PSR: Krunić, Stanojčić (od 46. Popovac), Sekulić, Elez, Lončarević, Škobo, Damjanović, Minić, Šuka, Lizdek, Marković (od 76. D. Obradović)

NS ZDK: Bošnjak, Hajdić, Džafić, Hrnjić (od 86. Tadić), H.Mudrov (od 78. Imamović), Krehmić, Jupić (od 60.V. Mudrov), Subašić (od 60. Kondžić), Karahasanović, ADžić, Šabić