Juniori “rudara” izbacili branioca pehara na penale

Keranović i Stojičić, juniori Borca FOTO: FK Borac

Juniori Rudar Prijedora poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali su premijerligaša Borac u četvrtfinalu Omladinskog Kupa Republike Srpske tako da će trofej promijeniti vlasnika.

Poveli su „rudari“ sa Sane u 11. minutu golom Vukašina Daničića, da bi u 50. minutu izjednačio rezervista Banjalučana Nemanja Ćetojević. U penal-seriji za domaćina pogodio je samo Pavle Đajić, dok su Ćetojević i Dragan Pejić bili neprecizni, dok su golove za Prijedorčane postigli: Marko Šebez, Damjan Marković, Emrah Korlat i junak susreta golman Sinan Čehić.

Prijedorčani će u polufinalu igrati protiv premijerligaša Krupe, prvi meč je 8. maja na Gradskom stadionu u Prijedoru, a revanš 22. maja u Krupi na Vrbasu. U drugom polufinalu sastaće se u Doboju Sloga Meridian i Sutjeska iz Foče.

Borac (BL) – Rudar Prijedor         1:4 (1:1, 0:1)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 100. Sudija: Petar Tepić (Čelinac). Strijelci: 0:1 Daničić (11), 1:1 Ćetojević (50). Strijelci iz penala: Đajić za Borac (BL), Šebez, Marković, Korlat, Čehić za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Gajić, Stojičić (Borac), Gavrilović, Rauš (Rudar Prijedor).

BORAC (BL): Bojandić Burnjaković, Stojičić (od 46. Delkić), Keranović (od 63. Pejić), Divljak, Babić (od 46. Rendić), Gajić (od 46. Sarić), Sokolić, Bogdanić (od 46. Ćetojević), Šikanjić (od 46. Đajić), Kovačević (od 46. Đaković).

RUDAR PRIJEDOR: Čehić, Radinović, Gavrilović, Korlat, Zec, Daničić (od 71. Dragojević), Marković, Šebez, Ćurković, Rusmir (od 71. Sarhatlić), Rauš.

Radnik (H) 1 : 7 Željezničar Sport team
Sarajevo : Željezničar
Sloboda : Radnik (BN)
Krupa : Široki Brijeg
Zrinjski : Kozara
Tuzla City : Borac