Pioniri Borca bolji od Sarajeva

Pioniri Borca trijumfovali su na gostovanju Sarajevu u okviru osmog kola Elitne lige BiH.

Ekipa Asmira Avdukića je bordo tim savladala rezultatom 0:3, a domaćina je ”načela” golom kapitena Mateja Deketa iz 4. minuta. Mreže su mirovale do ulaska u posljednjih deset minuta, da bi potom za samo tri minuta dva puta mrežu Ibrahima Zahirovića zatresao Nikola Tešić.

Poslije ovog trijumfa, Borčevi pioniri su na trećoj poziciji ”preskočili” ekipu Tuzla sitija koja je poražena u ovoj rundi od Željezničara (0:2) i sada ispred tima sa Tušnja imaju bod više (Borac 57, Tuzla siti 56) dva kola prije kraja.

Kadetski tim je poražen od odgovarajuće selekcije Sarajeva rezultatom 2:0, a strijelci za bordo sastav bili su Deni Šabić u 25. i Kerim Dedović u 78. minutu. Dva kola prije kraja, kadeti su četvrtoplasirani sa 56 bodova, koliko na trećoj poziciji ima i Željezničar.

Juniori su u 24. kolu Premijer lige BiH ugostili Zvijezdu 09, koja je u Banjaluci stigla do sva tri boda. Bilo je 1:2 za ekipu iz etno-sela Stanišići, koju je do prednosti odveo Miko Davidović u 21. minutu. Izjednačio je Nedim Keranović poslije četiri minuta igre u drugom dijelu, da bi samo dva minuta nakon njegovog pogotka strijelac za goste, za konačnih 1:2, bio bivši član Borčeve omladinske škole Marko Brkić.

Nakon nepotpunog 24. kola, Borčevi juniori su na šestom mjestu sa 36 bodova.

U pretposljednjem kolu Elitne lige BiH, pioniri i kadeti će dočekati Željezničar, dok će juniori u svojoj pretposljednjoj utakmici u sezoni biti gosti Tuzla sitija.

PIONIRI

SARAJEVO – BORAC 0:3

strijelci: 0:1 Matej Deket (4.), 0:2 Nikola Tešić (60.), 0:3 Nikola Tešić (62.), stadion: trening-kamp FK Sarajevo u Butmiru, gledalaca: 80, sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad), žuti kartoni: Amel Sirćo (Sarajevo), Andrej Vučkovac, Đorđe Stanimirović (Borac).

SARAJEVO: Ibrahim Zahirović, Tarik Berhamović (od 68. minuta Serdar Bihorac), Galib Salan (od 46. minuta Vedad Leto), Mak Pita, Amel Sirćo, Mak Košpo (od 46. minuta Ivano Perić), Mahir Fejzić, Vedad Husović, Amer Sirćo, Amil Muminović, Andrija Pejaković (od 60. minuta Haris Bašagić). Trener: Muhamed Džakmić.

BORAC: Andrej Bobar, Pavle Nežić, Andrej Vučkovac, Dragan Predojević, Stefan Štrbac (od 55. minuta Kristijan Zečević), Matej Deket (od 68. minuta Vuk Tajisić), Nikola Tešić (od 64. minuta Sergej Marjanović), Miloš Bajić (od 36. minuta Nikola Terzić), Veljko Savanović (od 68. minuta Andrej Đurašinović), Aleksa Golić (od 64. minuta Pavle Topić), Đorđe Stanimirović. Trener: Asmir Avdukić.

KADETI

SARAJEVO – BORAC 2:0

strijelci: 1:0 Deni Šabić (25.), 2:0 Kerim Dedović (78.), stadion: trening-kamp FK Sarajevo u Butmiru, gledalaca: 70, sudija: Miroslav Bjelica (Trnovo), žuti kartoni: Ali Sokolović, Lazar Lajić (Sarajevo),

SARAJEVO: Filip Petrović, Ahmed Tiro (od 82. minuta Ismet Mujkić), Anes H. Mehmedović, Amar Zahirović (od 61. minuta Lazar Lajić), Emir Omerkić (od 75. minuta Ajdin Grbić), Ali Sokolović, Kerim Bajrović (od 82. minuta Din Karamehmedović), Din Bračković, Dominik Tuka, Amar Cerić (od 75. minuta Franko Bratić), Deni Šabić (od 61. minuta Kerim Dedović). Trener: Danijel Stojanović.

BORAC: Mladen Jurkas, Stefan Višekruna, Miljan Kecman (od 59. minuta Ognjen Đerman), Miloš Balać, Pavle Ćuso, Dejan Brešo, Stefan Bogojević, Vuk Ćorić, Nikola Antešević (od 65. minuta Pavle Pavković), Jelisije Vrsajković (od 53. minuta Srđan Mišić), Siniša Ristić. Trener: Igor Mirković.

JUNIORI

BORAC – ZVIJEZDA 09 1:2

strijelci: 0:1 Miko Davidović (21.), 1:1 Nedim Keranović (49,), 1:2 Marko Brkić (51.), stadion: pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 70, sudija: Dragan Kesić (Gradiška), žuti kartoni: .

BORAC: Nikola Grujić, Đorđe Burnjaković, Benjamin Delkić (od 76. minuta Pavle Gajić), Matej Stojičić (od 80. minuta Luka Knežević), Pavle Đajić, Nedim Keranović, Filip Sarić (od 60. minuta Nemanja Ćetojević), Mirko Đaković, Damjan Sokolić, Sergej Bogdanić (od 60. minuta Luka Divljak), Igor Šikanjić (od 60. minuta Nemanja Rendić). Trener: Zoran Dragišić.

ZVIJEZDA 09: Luka Alempić, Jovan Milošević (od 61. minuta Branko Kecman), Đorđe Stupar (od 75. minuta Ivan Gambelić), Mišo Jović, Đorđe Zekić, Đorđe Marković, Marko Bardak (od 80. minuta Aleksandar Antonić), Saša Erkić, Marko Brkić, Miko Davidović, Srđan Bašić. Trener: Mladen Obrenović.