"Vučica" odložila slavlje "Juventusu"
Fudbaleri „Rome“ savladali su na domaćem „Olimpiku“ ekipu „Juventusa“ sa 3:1 i tako ostali u borbi za drugo mjesto u Seriji A. Sjajno veče u „Vječnom gradu“ otvorio je Lemina golom u 21. minuti, nakon fenomenalne asistencije Iguaina. „Vučica“ nije dugo čekala da dođe do izjednačenje, te je De Rosi to uradio samo četiri minuta kasnije. Na otvaranju drugog poluvremena u 56. minutu El Šaravi gađa suprotan ugao, lopta je zakačila Bonućija taman toliko da zbuni Bufona i  „Roma“ je povela sa 2:1. „Juventusu“ je trebala pobjeda da i matematički obezbjedi titulu, a da je neće slaviti u Rimu pobrinuo se Naingolan sjajnim golom u 65. minutu. Uveo je Alegri kasnije i Dibali, Alvesa, ali nisu uspjeli da po drugi put savladaju Šćesnog. I na samom kraju u igru je ušao i „princ“ Rima, Frančesko Toti, kog su aplauzima pozdravili i protivnički navijači, a njemu je ovo jedan od zadnjih mečeva u karijeri. „Stara dama“ ima šansu da na svom stadionu u narednom kolu protiv „Krotonea“ obezbjedi titulu, a prije toga ih čeka finale Kupa protiv „Lacija“, dok će „Roma“ do kraja voditi borbu sa „Napolijem“ za drugo mjesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.