14.05.2017 szurnal.rs

KRG Alegro u Bratislavi osvojio tri odličja

Takmičarke Kluba ritmičke gimnastike „Alegro“ iz Banjaluke ostvarile su sjajan uspeh na jakom međunarodnom takmičenju u Slovačkoj. U konkurenciji nekoliko stotina takmičara iz petnaest zemalja Banjalučanke su osvojile tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu na „Bratislava kupu 2017“. Blanka Zrnić, rođena 2005. godine bila je najbolja u disciplini vijača, dok je u višeboju zauzela treću poziciju, a srebro je pripalo Jeleni Davidović, rođenoj 2008. godine u kategoriji obruč. Ona je u ukupnom plasmanu bila četvrta, pa joj je za malo izmakla još jedna medalja. Treća predstavnica „Alegra“ bila je Nataša Jovanić koja nije osvojila odličje, ali je ostavila dobar utisak i pokazala da se u ovom klubu sistemski i kvaliteno radi. -Sam odlazak u Bratislavu na takmičenje za nas je bio veliki uspeh, ali ujedno i veliko iskustvo u jakoj konkurenciji. Osvojene medalje govore da smo na pravom putu, da dobro radimo i biće dodatni podstrek za sve nas u narednom periodu da budemo još bolji i uspešniji. Radosni smo zbog medalja Blanke Zrnić i Jelene Davidović, ali i dobrog nastupa Nataše Jovanić - istakla je Renee Starčević, trener i vlasnik Kluba ritmičke gimnastike „Alegro“. Pored nje sa decom kojih ima oko 170 rade još Maja Radonić i Nataša Nikolić, profesori fizičkog vaspitanja, treneri ritmičke gimnastike i baletski pedagozi, a trenira se svakodnevno u klupskim prostorijama u banjalučkom naselju Petrićevac. Nosilac dve medalje iz Bratislave Blanka Zrnić bila je radosna posle nastupa u Slovačkoj: -Srećna sam zbog osvojenih medalja koje su prava nagrada za sav uloženi trud do sada i one me teraju da i u narednom periodu idem ka još višim ciljevima. Klub ritmičke gimnastike „Alegro“ je osnovan 2009. godine i od starta okuplja devojčice od četiri do osam godina koje žele da se bave ovim atraktivnim i zanimljivim sportom -Posebnost i prepoznatljivost ritmičke gimnastike je u vežbanju na spravama, a to su vijača, obruč, lopta, čunjevi i traka. Naš klub svake godine organizuje letnje i zimske pripreme za svoje takmičarke, a nastavu izvodimo u malim grupama, takmičenja se odvijaju u pojedinačnim i grupnim vežbama - rekla je Renee Starčević.