Darušafaki drama protiv Bamberga. Zvezda u Istanbulu traži prolaz
Košarkaši Darušafake pobedili su u gostima Bamberg posle produžetaka 99:97, u meču 29. kola Evrolige. Ekipa Dejvida Blata došla je do 15. trijumfa u elitnom takmičenju, koliko ima i Crvena zvezda, koja u petak igra protiv UNIKS, ali Darušafaka ima bolji međusobni skor. Pobeda turskog tima znači da će se Zvezda za prolaz u Top 8 boriti protiv ekipe Dejvida Blata, a meč protiv Uniksa biće bez rezultatskog značaja. Nemački sastav bio je pred pobedom, ali ja za 65 sekundi uspeo da ispusti prednost od pet poena, a potom i da promaši šut za trijumf, pa se ušlo u produžetke, u kom se bolje snašao turski tim. Tragičar meča bio je plej domaćina Darijus Miler pošto je prvo u regularnom toku promašio šut za pobedu, a potom i za tri poena u produžecima. Bamberg je u 39. minutu imao pet razlike, ali je Darušafaka uspela da preokrene, najviše zahvaljujući Bredliju Vonamejkeru sa 30 poena. Na samom startu meča, domaća ekipa je povela, ali gosti vrlo brzo dolaze do izjednačenja – 8:8. Nemci su uz raspoloženog Maode Loa napravila seriju od 12:0 i ekipaTrinkjerija, posle uvodnih deset minuta, imala osam poena prednosti – 22:14. U drugoj četvrtini, domaćini su nastavili u istom ritmu, i pored serije gostujuće ekipe od 6:0, na odmor otišli sa 11 poena prednosti – 40:29. Posle pola sata igre, tim iz Brosea dolazi do maksimalnih plus 14, ali su izabranici Dejvida Blata uspeli da se rezultatski približe i da ovaj kvartal reše u svoju korist. Darušafaka je na startu poslednje deonice uspela da izjednači, a potom i prvi put posle uvodnih minuta da povede. Nikola Zisis preuzima odgovornost i pogađa trojkom kojom Bamberg ponovo dolazi do prednosti, ali gosti preko Darijusa Milera prilaze na pola koša za neizvesnu završnicu. Dva minuta pre kraja, gosti su uspelidaistope prednost domaćina, a Klajburn u poslednjem minutu pogađa trojku za plus tri i pobedu Darušafake. Vonamejker sa 30 i Klajburn sa 26 poena su bili najefikasniji u pobedničkom timu, dok je u ekipi Bamberga Kozer dodao 15 poena. Evroliga – 29. kolo: četvrtak: Anadolu Efes – Olimpijakos 77:69 20.45 Bamberg – Darušafaka 21.00 Barselona – Makabi Tel Aviv petak: 19.00 Crvena zvezda – Uniks 19.00 Galatasaraj – Baskonija 19.00 Žalgiris – Armani Milano 20.45 Panatinaikos – CSKA Moskva 21.00 Real Madrid – Fenerbahče