EL: Barsa i Efes konačno upisali pobjede

Veče u Evroligi počelo je sa dva zanimljiva meča a pobjede su ostvarili Barselona i Efes.

Košarkaši Barselone konačno su ostvarili pobjedu u Evroligi. Ni manje, ni više, savladali su Himki u gostima, rezultatom 79-65. Barsa je odlično otvorila susret. Igrali su dobro u odbrani i nakon prvih deset minuta, imali su deset poena prednosti. U drugom periodu, Himki se konsolidovao a razigrao se i Šved pa su domaći smanjili prednost Barse do poluvremena na -4. U trećem periou gledali smo jako dobru košarku sa obje strane. Himki je pogađao trojke i na krilima Šveda i Dženkinsa, došli su do izjednačenja. Međutim, u poslednjih deset minuta domaći su se raspali. Šved je išao iz greške u grešku a prednost Barse se samo povećavala. Na kraju je Barsa rutinski privela meč kraju i slavila sa 79-65.Barsu je do pobjede predvodio Ante Tomić sa 12 poena i osam skokova a po 12 poena imali su i Serafan te Klaver. Najbolji u redovima Himkija, bio je Šved sa 22 poena ali sa očajnim šutom iz igre.

Košarkaši Efesa upisali su prvu pobjedu pod vodstvom Atamana. Efes je savladao Bamberg sa 69-58 na svome terenu. Gosti su dobro počeli ovaj susret i na krilima Dorela Rajta vodili su sa 18-15 nakon prvog perioda. U drugom periodu, nastavili su u istom ritmu. Odbrana im je bila sjajna pa su do poluvremena došli do devet poena prednosti. U trećem periodu, Bamberg je imao i 15 poena prednosti. Međutim, još jednom su prokockali prednost ove sezone. Efes je na krilima Brauna, Mekoluma i Simona, topio prednost gostiju i do kraća trećeg perioda, prišli su na -4. Pomenuti Efesov trojac nastavio je sa istim igrama u poslednjem periodu pa je domaćin došao do šreokreta u ubjedljive pobjede na kraju. Najbolji u redovima Efesa bio je Braun sa 21 poenom, dok je Hikmen postigao deset kod gostiju.