Juniori Borca i Krupe doživjeli ubjedljive poraze

Juniori Zrinjskog i Širokog Brijega slavili su ubjedljive pobjede danas u prvim mečevima polufinala Omladinskog kupa BiH.

Zrinjski je na svom terenu sa 3:0 savladao banjalučkog Borca.  Sva tri gola Plemići su postigli u drugom poluvremenu. Već poslije tri minuta igre mrežu Amara Bajića zatresao je Ante Ljubić, a onda u nastavku susreta dva puta se u strijelce upisao Ivan Bošnjak.

Široki Brijeg je bio takođe ubjedljiv protiv Krupe. Slavili su pobjedu od 4:1, iako je Krupa prva povela. Igrala se 3. minuta kada je Domuzin pogodio mrežu Vinka Sliškovića. No, brzo su domaći odgovorili pa preko Luke Kneževića dvije minute kasnije poravnavaju rezultat.

Domagoj Marušić je u 32. minutu potpuno preokrenuo rezultat, a do odlaska na odmor Luka Knežević se još jednom upisao u strijelce. Konačnih 4:1 postavio je Slaven Dumančić u 78. minutu meča.

Revanš mečevi su na programu za sedam dana.

Radnik (H) 1 : 7 Željezničar Sport team
Sarajevo : Željezničar
Sloboda : Radnik (BN)
Krupa : Široki Brijeg
Zrinjski : Kozara
Tuzla City : Borac
Zvijezda 09 : Velež