Borac lako pao u Butmiru

Fudbaleri Sarajeva bili su ubjedljivi protiv vršnjaka iz Banja Luke. Konačan rezultat glasio je 4:1 za ekipu sa Koševa

Bordo tim je u potpunosti nadigrao goste iz Banja Luke i na kraju sasvim zasluženo slavio. Sarajevo je do prvog pogotka stiglo u 13. minuti kada je Imamović bio strijelac za vodstvo.

Na 2:0 povećao je Ragipović u 23. minuti, da bi gosti preko Grahovca smanjili na 2:1, što je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Drugi dio donio je sličnu igru kao u prvom dijelu. Mustafić je postigao pogodak u 59. minuti za povećanje prednosti Sarajeva. U finišu susreta gosti su primili dva pogotka.

Prvo je Dervišagić postigao pogodak u 87. minuti, a minutu kasnije konačan rezultat postavio je Jašarević. Ovo je bila četvrta pobjeda u pet odigranih utakmica za ekipu Dženana Uščuplića, dok su gosti iz Banja Luke upisali i četvrti poraz u ovoj sezoni i sa samo tri osvojena boda nalaze se na dnu tabele.