Do bodova sa kreča

Fudbaleri Ljubića upisali su drugu proljećnu pobjedu, pošto su danas u okviru 19. kola porazili Omarsku 1:0.

Nije današnja utakmica puno toga ponudila, što bi zadovoljilo apetite fudbalskih sladokusaca. U prvom poluvremenu sve vrijedno pomena jesu dvije poluprilike na svakoj strani. Golu Omarske priprijetio je Segić, a golu Ljubića Hrvaća nin, ali su u oba navrata golmani dobro reagovali.

U drugih 45 minuta Ljubić je imao blagu terensku inicijativu, a prva prilika viđena je u 55. minuti. Subić je centrirao sa lijeve strane, Ančić glavom šutirao, ali je Jokić odbranio.

Još bolju priliku domaći su imali deset minuta kasnije, ali je udarac Segića ukrotio Jokić.

U 82. minuti pokušao je B. Žižak iz slobodnog udarca, ali je Jokić još jednom bio na visini zadatka.

U 86. minuti trenutak odluke. Duel napadača domaćih Žiška i čuvara mreže Omarske Jokića, arbitar Erak okarakteri sao je kaznenim udarcem. Loptu na bijelu tačku namjestio je Kovačević koji je doveo Ljubić u vođstvo 1:0. Do kraja susreta mreže su mirovale, pa su Prnjavorčani upisali tri vrijedna boda na svoj konto.

U narednom kolu Ljubić će put Šamca, gdje će gostovati ekipi Borca.

Ljubić - Omarska /Tekst i Foto: Fejsbuk FK Ljubić