Borac sačuvao bod
11.03.2018 Administrator DC

Borac i Čelik podijeli su bodove u okviru 1. kola Lige za opstanak, odigravši 0:0. Nakon uvodnih minuta u kojima nije bilo uzbuđenja, Borac je zaprijetio u 13. minuti preko Kunića, no Dujković je odbranio njegov udarac, da bi ubrzo odgovorio i Čelik preko Okolija, no bez promjene rezultata.

Zeničani su imali polušansu i u 25. minuti, no odbrana Borca je u posljednji čas reagovala i izblokirala pokušaj Nikolića. Sa prilično lošom igrom oba tima su nastavila do kraja prvog poluvremena koje je završeno bez golova, ali i većih prilika.

Ni početak drugog dijela nije obećavao, i jedni i drugi su bili prilično indisponirani u napadu, da bi prvo uzbuđenje dobili u 63. minuti susreta. U kazne nom prostoru domaćih pao je Šišić, gosti su tražili penal, ali je glavni sudac samo odmahnuo rukom, da bi u nastavku akcije šutirao Okoli, ali preko gola.

Čelik je bio nešto bolja momčad i u narednim minutama, a prilike za 'Crveno-crne' imali su Šantić i Anđušić, čije udarce je odbranio Savatović. Golman Borca je odlično reagovao i u 75. minuti, skinuvši udarac Nikolića iz slobodnjaka. To je bilo jedno od posljednjih većih uzbuđenja na utakmici koja je završena bez golova 0:0.