5 : 0

PL: Pobjede favorita

27.02.2019 Đ. Malešević

Veče u Premijer Ligi prošlo je bez iznenađenja. Pobjede su ostvarili favoriti.

Liverpul je na Enfildu savladao Votford sa 5-0. Raspoloženi su bili defanzivci Liverpula. Arnold je upisao tri asistencije, Robertson dvije a Van Dajk je bio dvostruki strijelac. Golove su dali još i  dva puta Sadio Mane te jednom Origi.

Siti nije bio toliko ubjedljiv. Oni su dočekali Vest Hem koji se sjajno držao. Pelegrini je postavio čvrst bedem protiv bivše ekipe i njegov tim je na poluvremenu imao 0-0. Ipak, u nastavku je Siti došao do pobjede. Strijelac jedinog pogotka bio je Kun Aguero.

U derbiju večeri, Čelsi je savladao Totenhem. Prvo poluvrijeme bilo je prilično nezanimljivo a oba gola pala su u nastavku. Prvo je Pedro pogodio za 1-0 a potom je efektnim autogolom Tripije postavio konačnih 2-0. Pobjedu je ostvario i Mnačester Junajted. Junajted je slavio kod Palasa sa 3-1. Dva gola dao je Lukaku a jedan je postigao Jang, dok je Vord bio strijelac jedinog gola za domaće.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Liverpool Watford