17.03.2019 20:30
2 : 3

Pet golova i pobjeda Intera u sjajnom derbiju ''Dela Madonina''

17.03.2019 Đ. MaleÅ”ević

Fudbaleri Intera savladali su Milan u derbiju ''Dela Madonina''Ā  sa 3-2 u jednoj sjajnoj utakmici.

Već u trećoj minuti vidjeli smo prvi pogodak. Inter je doÅ”ao u vodstvo a strijelac je bio Vesino. Milan je pokuÅ”avao da se vrati ali su bili poprilično nemoćni u prvom poluvremenu. Inter je imao Å”anse preko Skriniara i Dambrozija ali je ostalo 1-0.

U nastavku smo gledali joÅ” bolji i uzbudljiviji fudbal. Inter je duplirao svoju prednost a strijelac je bio De Vrij. Milan se nije predavao. Pogotkom Bakajoka vratili su se u igru. Tada je djelovalo da Milan preuzima inicijativu. Međutim, Politano je iznudio jedanesterac a Martinez je pogodio za 3-1. No ni tu se Milan nije predao. Pogotkom Musakija smanjili su na 3-2. Iako su pritiskali do kraja i pokuÅ”ali doći do izjednačenja, ''Rosoneri'' ipak nisu izbjegli poraz.

Inter je pobjedom preskočio Milan i imaju dva boda viÅ”e na trećem mjestu od svog gradskog rivala.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Italija: Serie A Milan Internazionale