32 : 27

Plemići kratkih rukava u Doboju

14.10.2018 Nenad Vasić

Ā

RukometaŔi Sloge su na otvaranju sezone pred svojom publikom savladali ekipu Zrinjskog iz Mostara rezultatom 32:27 (17:12). Tako su se iskupili za poraz u prvom kolu protiv Leotara u Trebinju.

Sloga je trijumf ovjerila u prvom poluvremenu. Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su vođstvo odĀ  dva gola razlike sve do 8.minuta (3:5). OdĀ  tog trenutka Sloga ubacuje u brzinu viÅ”e i serijom 6:0 prelazi u vođstvo 9:5 (15.minut). Pa je trener Mostaraca bio primoran da zatraži tajm aut. Seriju domaćih prekinuo je Mladen BoÅ”ković u 17.minutu. (9:6). Do odlaska na odmor Sloga je povećala prednost na 17:12.

U nastavku Sloga je održavala stečenu prednost. Izvrstan je bio iskusni Vladimir Stanković koji je postizao golove, od njega su polazile sve akcije. Najveću prednost Dobojlije su imale u 52.minutu koja je iznosila sedam golova razlike 30:23. Gosti su uspjeli samo daĀ  tu razliku do kraja uttakmice smanje za konačnih 32:27.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bili su Vladimir Stanković sa deset i Velibor Manjić sa Å”est golova. Kod gostiju najefikasniji su bili Marijan Marić sa 8, te Bernard Mandarić i Mladen BoÅ”ković sa po 6.

SLOGA (D) ā€“ ZRINJSKI 32:27 (17:12)

Dvorana: srednjoÅ”kolskog centra. Gledalaca: 300. Sudije: Džemal Ćedić (Sarajevo) i Dino Đerzić (Ilidža). Delegat: Dragoja Banović (Prijedor). Sedmerci: Sloga (D) 3(1), Zrinjski 3(3). Isključenja: Sloga (D) 12, Zrinjski 8.minuta

SLOGA (D): Bogdanović (10 odbrana), Zekić 2, Đurđević, KrajiÅ”nik, Tulendić 2, Ivanović 5(1), Stanković 10, Petković, Bajović, Pavlov 5, Miličević, VjeÅ”tica, Karanović 2, Ristić, Manjić 6. Trener: Danko Panić.

ZRINJSKI: Å aravanja, Doko, Perić, BoÅ”ković 6, Mandarić 6(3), Marić 8, Kozina, Primorac, Paradžik, Ivanović 1, Babić, Grbavac (4 odbrane, sedmerac), Pavlović 1, Grgić 3, Kožulj 1, Džeba 1. Trener: Dario PuÅ”ić.

Igrač utakmice: Vladimir Stanković (Sloga Doboj).