27 : 25

Hercegovac bolji od Bijeljine

09.10.2018 Bileća sport

RukometaŔi Hercegovca u zaostaloj utakmici 2. kola Prve lige Republike Srpske savladali su ekipu Bijeljine rezultatom 27:25 (12:7).

Bilećani su u utakmicu uÅ”li sa odličnom igrom u odbrani. Gosti su do prvog pogotka doÅ”li tek u 10. minutu utakmice, kada su smanjili na 3:1. Do kraja prvog dijela domaći su povećali prednost i na odmor otiÅ”li sa +5 (12:7).Ā
U nastavku smo mogli vidjeti susret sa viŔe pogodaka. Ipak, naŔi rukometaŔi su odigrali borbeno do kraja, sačuvali stečenu prednost i doŔli do prve pobjede u prvenstvu.

Nakon tri odigrana kola Hercegovac se nalazi na petom mjestu sa 4 osvojena boda, dok je gostima ovo bio prvi poraz, pa se trenutno nalaze na trećem mjestu.

Priliku da dođu do novih bodova bilećki rukometaÅ”i će imati već ovog vikenda, kada kod kuće dočekuju posljednjeplasiranu Kozaru iz GradiÅ”ke.