Kokoruš srušio Leotar
28.10.2018 Tekst i foto:Trebinjlive

U drugom kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Radnik BN Basket" je u Bijeljini pobijedio KK "Leotar" rezultatom 81:79 (21:24, 22:24, 22:15, 16:16).

Domaćini su bolje otvorili večerašnju utakmicu i vodili su sve do petog minuta kada je Leotar prešao u vođstvo od 10:11. Prednost je održao sve do kraja prve četvrtine -  21:24.

U drugoj četvrtini Trebinjci se nalaze u vođstvu sve do 14. minuta kada domaćin poravnava rezultat na 26:26, ali su gosti opet bolje zaigrali i u 18. minutu su poveli sa 34:41.

Na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od pet koševa - 43:48.

Prednost igrača Dražena Šegrta trajala je sve do 25. minuta kada Bijeljinci izjednačavaju na 55:55, prelaze u vođstvo od dva koša razlike koje zadržavaju sve do početka posljednje četvrtine.

Trebinjci su u posljednjih deset minuta vodili sa 67:71 i 72:74, ali su domaćini u 37. minutu došli do rezultata 81:76.

Šakotić je uspio da dvije sekunde prije kraja postigne koš i izbori dodatno slobodno bacanje tako da je na semaforu na kraju meča pisalo 81:79.

U sljedećem kolu Leotar je domaćin KK "Sutjeska" iz Foče.

Prvo kolo protiv ekipe "Prijedora" biće naknadno odigrano.

KK "Radnik BN Basket": Kokoruš 36, Kupusović 7, Sandić 13, Tomić 4, Kajmaković 3, Radović 2, Popadić 6, Tejić, Kolaković 10, Gutalj, Bošnjak, Savić. Trener: Vladimir Radovanović.

KK "Leotar": Damjanović 10, Fimić 4, Milidragović 7, Ninković 19, Šakotić 18, Prstojević, Raičević 14, Kalem, Marić, Batinić, Popara, Milošević 7. Trener: Dražen Šegrt.