Trebinjci ''pogazili'' Princip
16.12.2018 Trebinjelive

U 10. kolu Prve muške lige Republike Srpske KK "Leotar" je pobijedio OKK "Drina Princip" iz Zvornika 103:58 (19:13, 30:18, 22:16, 32:11).

Gosti su dobro ušli u večerašnju utakmicu i nakon prvih pet minuta na semaforu je pisalo 7:7. Domaći igrači su do kraja prve četvrtine zaigrali bolje i prvih deset minuta rješavaju u svoju korist sa 19:13.

Leotar u drugoj četvrtini održava prednost od šest koševa sve do 15. minuta kada za pet minuta pravi seriju od 19:6 tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 49:31.

Tokom drugog poluvremena razlika u korist Trebinjaca je rasla, pa je trener Dražen Šegrt dao priliku svim igračima koji su bili u rosteru da uđu u igru. Oni su mu to i vratili na najbolji mogući način jer su se svi igrači upisali u strijelce osim Kalema.

Treću četvrtinu domaćini su dobili sa šest koševa razlike, ali su u posljednjih deset minuta "dodali gas" i ovu četvrtinu dobili uvjerljivo sa 32:11 za konačan rezultat od 103:58.

Kod Leotara je pet igrača imalo dvocifreni koš učinak, a Ninković je ostvario dabl-dabl učinak od 13 koševa i 12 skokova, kao i Reljić kod gostiju sa 10 koševa i 13 skokova.

Nakon desetog kola Leotar ima osam pobjeda i dva poraza (uz utakmicu manje iz prvog kola protiv KK "Prijedor").

U sljedećem, 11. kolu, Leotar gostuje kod KK "Student Igokea".

''Leotar'' -  ''Drina Princip'' 103:58 (19:13, 30:18, 22:16, 32:11).

KK "Leotar": Runjevac 2, Raičević 16, Damjanović 13, Kalem, Brnjašić 3, Batinić 10, Popara 8, Milošević 5, Fimić 16, Milidragović 9, Ninković 13, Šakotić 8. Trener: Dražen Šegrt.

KK "Drina Princip": Jović 2, Mekić 5, Sekulić, Zekanović 5, Kovačević 14, Savanović 9, Nešić 4, Ristić 9, Reljić 10. Trener: Igor Krajišnik.