Sutjeska bolja od Slavije
21.01.2019 Radio Foča

Košarkaši Sutjeske dobro su počeli drugu polusezonu u Prvoj ligi Republike Srpske.

U 12. kolu, Sutjeska je na svom terenu savladala Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 74:64.

Po četvrtinama je bilo 20:19, 23:18, 12:11, 19:16.

Gosti iz Istočnog Sarajeva bolje su otvorili utakmicu, pa su polovinom prve četvrtine imali prednost od devet poena 8:17. Domaćin ipak do kraja prve dionice uspijeva da preokrene rezultat. U drugoj četvrtini prednost Sutjeske polako je rasla, ali gosti nisu dozvoljavali veći zaostatak.

Utakmica je riješena krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kada je domaćin agresivnom odbranom, iz koje su slijedile brze kontre, prvi put ostvario dvocifrenu prednost.

Najveća prednost od 13 poena, nakon zakucavanja Nemanje Sladoja, bila je početkom posljednje dionice 61:48.

Ni tada se gosti nisu predavali, pa su na tri minuta prije kraja prišli na četiri poena zaostatka 66:62, ali domaćin ipak nije dozvolio iznenađenje. Poenima Vladana Radovića, Stefana Radovića i Mrđana Mrkovića Sutjeska opet odlazi na dvocifrenu prednost, pa je meč završen rezultatom 74:64.

Najefikasniji igrači susreta su iz Slavije- Nikola Pilindavić sa 22 i Miloš Šušić sa poenom manje.

U pobjedničkom sastavu, petorica igrača ostvarila su dvocifren učinak- Mrđan Mrković 20, Stefan Radović 15, Aleksandar Marić 14, Vladan Radović 12 i Nemanja Sladoje deset poena.

Jedan od najboljih igrača Sutjeske Stefan Živanović povrijedio se još na startu meča, pa je ostao bez učinka, dok novopridošli igrač Marko Miranović nije imao pravo nastupa.

Trener Sutjeske Milenko Ivanović rekao je nakon meča da je najvažnije da je zabilježen trijumf, te da se nada da će kako se ekipa bude uigravala pružati sve bolje partije.

Fočacima je ovo peta pobjeda, dok je Slavija zabilježila sedmi poraz.

U narednom kolu, Sutjeska gostuje na Palama ekipi Obilića.