EL: Lorenzo srušio Valensiju

Košarkaši Crvene zvezde upisali su četvrtu pobjedu u Evroligi. Oni su na svom terenu savladali Valensiju sa 76-73.

Zvezda je dobro otvorila meč. Predvođena Brankom Laziće, Zvezda je povela sa 11-4. Nakon bacanja Vanje Marinkovića, došlo je do kvara na semaforu. Priked je trajao 50ak minuta ali je meč nastavljen. U nastavku prve četvrtine, Dubljević i Marinković uveli su goste u dobar ritam. Na kraju su došli do preokreta te su poenima Lojda dobili prvi period sa 19-17.

U drugom periodu vodila se velika borba. Valensija je imala šest poena prednosti na startu drugog perioda. Međutim, Zvezda se uspjela vratiti u igru. Valensija je odigrala jako kvalitetno u završnici prvog poluvremena te su na odmor otišli sa vodstvom 41-37.

Zvezda je fenomenalno otvorila drugo poluvrijeme. Igrali su sa ogromnom energijom u odbrani i dobrim rešenjima u napadu te su došli do preokreta. Braun je bio taj koji je uveo Zvezdu u sjajan ritam a poenima Dženkinsa pod faulom, Zvezda je došla do dvicfrene prednosti. Do kraja trećeg perioda Zvezda je održavala vodstvo te su sa +9 ušli u poslednji period.

Na startu poslednjeg perioda Valensija je uhvatila priključak. Greškama ponajviše Bilija Berona, gosti su prišli na poen zaostatka. Trojkama Dubljevića gosti su došli do vodstva. Međutim, Zvezda se nije predavala. Uspjela je ostati u igri i uvesti meč u neizvjesnu završnicu. Zvezda je imala napad za pobjedu a Lorenzo Braun pogodio je trojku za pobjedu Zvezde.

Zvezdu je do pobjede predvodio Braun sa 19 poena i šest asistencija dok je Dubljević predvodio goste sa 22 poena.

Oba tima su na skoru 4-7.