Gorica razigrana i sigurna
10.08.2020 FK Goriaca, Å ipovo /Fejsbuk stranica

Na otvaranju sezone 2020/21. u Regionalnoj ligi " Zapad" fudbaleri Gorice zabilježili su pobjedu protiv ekipe FK "FSA" iz Prijedora.
Utakmica koja će ostati upamćena po nekim detaljima. Nakondugo Ā vremena u dresu Gorice ponovo je zaigrao DuÅ”ko Sakan, sada u dvostrukoj ulozi - kao prvi trener i igrač.

Ā

Ā Zatim u ekipi je povratnik Branko Peno Ā koji je i juče pokazao koliko znači ovoj ekipi. Ostaće zapisano u anale kluba da je debitovao za prvi tim u takmičarskoj utakmici i 16 - godiÅ”nji Stefan Bogosavljević i na debiju postigao gol.
Takođe utakmica će se pamtiti i po tome Å”to je organizovana po preporukama i propisima zbog Ā KOVID -19 virusa.(Samo oni koji su učestvovali u organizacije znaju Å”ta je sve trebalo ispoÅ”tovati)...

A sama utakmica po igrače i navijače Ā Gorica nije počela kako su se nadali i željeli.Iz naizgled bezopasnog napada u 3.minuti na jednu loptu ubačenu sa lijeve strane u Å”esnaesterac Gorice i greÅ”ke Ercega lopta pada na glavu protivničkog igrača i jedna svijeća zavrÅ”ava u kontra uglu gola Ilića. 0:1 Å ok za domaće igrače.
Treba napomenuti da Ā Gorica za ovaj meč nije mogla računati na 4 standardna prvotimca : Malinovića ( tri žuta), Marića , Gajanovića i Ružičića (roviti uslijed povreda), te Ā Prole koji se u pripremnom periodu nametnuo kao ozbiljno rjeÅ”enje na desnoj strani terena.

Trener Sakan u vatru i prvi tim ubacuje dva kadeta 16-godiÅ”njeg Stefana Bogosavljevića i 17-godiÅ”njeg Mirka Å obića.
Nakon početnog Ŕoka, igrači Gorice uspjeli su da povežu redove. Rukopis novog trenera Sakana juče je bio vidljiv, tečna igra , brža tranzicija lopte odgovornost u igri sa jasnim i konstantnim visokim presingom na polovini protivnika gdje je teret organizacije igre prebačen na zadnju liniju ekipe FSA dolazio je do izražaja.

Obruč se stezao i očekivalo se svakoga trenutka da Gorica postigne pogodak. Nakon jednog od brojnih kornera u uigranoj akciji kapiten Kljajić najviÅ”i u skoku i kada su svi loptu već videli u mreži za koji milimetar zavrÅ”ava kraj lijeve golmanove stative.
Koji minut kasnije korner sa iste strane izvodi Sakan, ista akcija isti akteri, ali sada lopta zavrÅ”ava u mreži FSA 1:1. Radost na licu, spao je teret sa leđa i nogu igrača. Od tada pa do kraja utakmice postojao je samo jedan tim na terenu Ā Gorica.
Posjed lopte ubedljivo na strani Gorice, napadi se ređaju jedan za drugim. Ekipa FSA sporadično zaprijeti sa ponekom kontrom, ali nedovoljno da ugrozi gol Ilića. Poslednja linija tima sa kapitenom Kljajićem i Mitrićem potpomognuta Jovićem, Cumbom, Sakanom sve situacije rjeÅ”ava u svoju korist.
Poluvrijeme zavrŔava rezultatom 1:1.
Početak drugog poluvremena joÅ” žeŔći presing i pritisak na zadnju liniju FSA i u 51.minuti gol. Opet korner, ista uigrana akcija, samo drugi egzekutor, Mitrić Å”alje loptu u mrežu FSA 2:1.
Umor polako sustiže ekipu FSA.
Kroz jednu razmenu pasova na sredini terena loptu po desnoj strani dobija Peno, probija po boku loptu Å”alje u srce Å”esnesterca gdje je dočekao Stefan Bogosavljević, debitant na danaÅ”njoj utakmici, Ā rutinski Å”alje loptu u desni ugao nemoćnog golmana FSA. Minut 74. radost na samo Stefana već čitave ekipe Å”to je upravo on postigao gol. A zaslužio je to ovaj vunderkind Gorice svojim radom i pristupom na treninzima. A da ima talenat i "fudbalski bezobrazluk" to je neosporno i da će se tek čuti za njegovo ime i to stoji, ali da treba brusiti ovaj biser to je jasno i treneru Sakanu koji je osjetio da treba ukazati Å”ansu ovom dječaku i "rizik" se isplatio.
Nakon trećeg gola ritam je opao, Å”ansu su dobili rezervisti. Umjesto Å obića u 70.minutu ulazi Stanić, a u 89.minutu umjesto Relje i Bogosavljevića ulaze Mandić i Topić. Kada se očekivao poslednji zvižduk sudije Filipa Sredojevića iz GradiÅ”ke, nakon jedne greÅ”ke na sredini terena ekipe FSA loptu uzima Peno i rutinski lobuje istrčalog golmana za konačnih 4:1.

Pobjeda i tri boda, ali ono Å”to raduje je pristup igri, želja za pobjedom, ideja u igri. Ā

Regionalna liga " Zapad" 1.kolo
Gorica ā€“ FSA Ā 4:1
Strelci za Goricu: Lazar Kljajić 29.minut, Vladimir Mitrić 51.minut, Stefan Bogosavljević 74 minut, Branko Peno 90+1 minut.