Žalgiris Kaunas
Milano
Alba Berlin
Braun presudio ''svojoj'' Zvezdi

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su 12. poraz u Evroligi. Zvezdu je u 18. kolu u Beogradu porazio Fenerbahče, rezultatom 73-71.

Od samoga starta vidjelo se da nas čeka velika borba. Fener je vodio većim dijelom prvog perioda ali serijom 9-1 Zvezda dolazi do 19-16. Na kraju je Zvezda dobila prvi period sa 22-18. Fener otvara drugi period serijom 5-0. Do kraja prvog poluvremena vodila se velika bitka a na kraju je Zvezda na odmor otišla sa poenom prednosti.

I u trećem periodu nastavilo se u istom ritmu. Čvrste odbrane i dosta nadmudrivanja Radonjića i Kokoškova. U poslednji period ušlo se sa rezultatom 53-53. Vodila je Zvezda 66-59 ali Bartel trojkom i Braun poenima pod faulom, vraćaju Fener u igru. Sa četiri vezana poena Gudurića, Fener je poveo 69-68. U poslednji minut ušlo se sa rezultatom 71-71. Imali su i jedni i drugi šanse a na kraju je Lorenzo Braun presudio bivšem klubu te uz zvuk sirene pogodio za pobjedu.

Braun i Pijer su imali po 13 poena za Fener dok je Gudurić dodao 11 poena i osam skokova protiv bivšeg kluba. Zvezdu je predvodio O'Brajant sa 17 poena i deset skokova.

Zvezda je sada na omjeru 6-12 a Fener na 8-10.