Japan
Kolumbija
Senegal
Slovačka savladala Poljsku

Fudbaleri Slovačke savladali su Poljsku sa 2-1 u prvom kolu evropskog prvenstva.

Slovačka je povela u 18. minuti. Mak je probio po boku, šutirao a Ščešni je nespretno reagovao te mu je pripisan autogol. Do kraja prvog poluvremena, Slovačka je kontrolisala rezultat.

Na startu drugog poluvremena, Poljaci su izjednačili. Strijelac je bio Lineti. U 62. minuti, Poljska je ostala sa desetoricom. Drugi žuti karton dobio je Krihovjak. Slovačka je iskoristila igrača više te je u 69. povela golom Škrinijara. Do kraja susreta Poljska je pokušavala doći do izjednačenja a najbolju šansu imao je Jan Bednarek kada je loše šutirao.