Čelinac
Polet 1926
Poveli domaćini
Proleter sačuvao prednost

Domaćin je bio apsolutni favorit u ovom meču, jer mu je dolazio u goste fenjeraš dobojski Željezničar. Krenuo je Proleter vrlo agresivno i efikasno.

Već u 22.minuti vodili su Teslićani sa 2:0. Prvo je mrežu Želje pogodio Stefan Savić u 8. minuti, da bi Vladimir Marković u 22. udvostručio prednost.

Nakon toga Proleter više nije mogao do gola, a  Željezničar je u 50. minuti matirao Srđana Ristića. Ovaj pogodak Milana Gostića  donio je neizvjesnost u nastavku.

Domaći su ipak sačuvali tu prednost i došli do svog devetog boda, dok je Željezničar i dalje sa samo jednim bodom.

Proleter – Željezničar 2:1 (2:0)

Teslić.Stadion: Radolinka. Gledalaca: 0. Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor). Strijelci: Stefan Savić 8', Vladimir Marković 22', [FK Proleter (Teslić)]; Milan Gostić 50', [FK Željezničar (Doboj)]. Žuti kartoni: Vladan Savić 43', Stefan Savić 36', Nikola Knežević 48', Vanja Cocić 82', Srđan Ristić 90', [FK Proleter (Teslić)]; Igor Mitrović 30', Edvin Subašić 16', [FK Željezničar (Doboj)];

Proleter: Srđan Ristić (G) , Ranko Janković , Vladan Savić (od 58' zamijenjen sa Nemanja Kutić), Nemanja Stojković , Vladimir Marković , Rade Popović (K) , Stefan Savić , Predrag Travar (od 78' zamijenjen sa Milan Markuljević), Milan Miladić (od 56' zamijenjen sa Salih Hodžić), Nikola Knežević , Nikola Kopanja (od 78' zamijenjen sa Vanja Cocić)

Željezničar: Mirano Jupić (G) , Aleksandar Lukić , Nemanja Stupar , Igor Mitrović (K) , Davor Mikerević , Elvir Mešić , Edvin Subašić , Miloš Đurić , Milan Gostić , Saša Ilić (od 46' zamijenjen sa Savo Mihajlović), Filip Miličević (od 58' zamijenjen sa Nermin Suljić)