Dolomiti Energia Trento
Metropolitans 92
Lietkabelis
Partizan razbio Andoru

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu pred 6000 vatrenih navijača ekipu Andore sa 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16), u utakmici 13. kola Grupe A Evrokupa.

Partizan je posle dva vezana poraza upisao devetu pobedu u Evrokupu i drugi je na tabeli, dok je Andora sa utakmicom manje šesta na tabeli Grupe A sa skorom 6/6.

Crno-bele je do pobede vodio Zek Ledej sa 20 poena, dva poena manje je ubacio Matijas Lesor, 16 je dodao Kevin Panter, Jam Madar je postigao 15, a Uroš Trifunović 12 poena. Prve minute u dresu Partizana upisao je i Tristan Vukčević koji je postigao dva poena.

U timu Andore bio je Klevin Hena sa 17 poena, 16 je dodao Viktor Arteaga, dok je Oriol Pauli utakmicu završio sa 13 poena.

Crno-beli su od početka meča u dvorani "Aleksandar Nikolić" uspostavili kontrolu i bili u prednosti, da bi na isteku 17. minuta posle trojke Avramovića stigli i do prve dvocifrene prednosti na meču - 39:27.

Izabranici Željka Obradovića su na veliki odmor otišli sa deset poena viška na svom kontu (45:35), da bi u trećoj deonici predvođeni Ledejom stigli do plus 14, a posle trojke Madara i do plus 15 (69:54) na kraju tog dela igre.

Trojkom Madara je počela i poslednja četvrtina, a crno-beli su posle poena Ledeja stigli i do 20 poena prednosti (74:54). Andora je zonskom odbranom uspela da prepolovi prednost Partizana (76:66), ali su se crno-beli vrlo brzo vratili na 20 poena prednosti nakon čega su mirno priveli meč kraju i upisali važnu pobedu.

Posle mesec dana pauze, košarkaši Partizana će u narednom kolu Evrokupa gostovati Lijetkabelisu.

Partizan – Andora 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16)

Beograd – Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 6.000. Sudije: Boltauzer, Bisang, Balak.

PARTIZAN: Kuruc, Panter 16, Vukčević 2, Ledej 20, Zagorac 2, Avramović 6, Koprivica 4, Dangubić, Mur, Lesor 18 (12 sk), Trifunović 12, Madar 15.

ANDORA: Miler-Mekintajer 7, Pauli 13, Olumujiva , Love 5, Hana 17, Nakić 5, Dianje, Kraford 5, Kolom 2, Artega 16, Mekel.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka EuroCup - Group A Partizan MoraBanc Andorra